Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Афиша
сб, 20 апреля 2024
01:46

Світ символів Михайла Сапожникова

Світ символів Михайла Сапожникова Живопись

У Дніпропетровському художньому музеї, у постійній експозиції відбулися деякі зміни – у двох залах, замість полотен художників XVIII-ХIХ століть з’явилися картини одного-єдиного маляра - Михайла Сапожникова (1871-1937).

Це ім’я поки що мало відоме широкому загалу, проте ця постать варта уваги. Михайло Іванович жив на Катеринославщині-Дніпропетровщині, навчав дітей, малював агітплакати за наказом, служив художником у міському театрі, а для душі писав картини. Останні десять років, паралізований, ледве володіючи рукою, писав краєвид, який бачив з вікна, - взимку і влітку, в різний період доби. І називав свої мініатюри «мотивами» і «настроями». Він помер в 1937 році, вдома, непотрібний нікому й забутий. І лише через багато років завдяки співробітникам Дніпропетровського художнього музею світ дізнався, що у нашому місті жив єдиний послідовний символіст...

Михайло Іванович народився в Саратові, навчався у Петербурзі в Академії мистецтв, потім працював учителем малювання у місті Павлоград Катеринославської губернії.

На початку ХХ століття у Катеринославі-Дніпропетровську він був відомий не лише як педагог, але й як художник. Він виставляв свої твори у Петербурзі, Харкові, Дніпропетровську. Це були й реалістичні пейзажі, й портрети, й тематичні картини.

Мистець створив дві серії по 12 картин в кожній. Вони присвячені революційним подіям 1905 і 1917 років, громадянській війні. Всі разом вони з творів живопису стають філософським роздумом про долю країни, всього людства в його передвічній боротьбі добра й зла.

Головним «ключем» до сприйняття цих полотен Сапожникова може бути назва його виставки 1917 року в Петербурзі - «Відбиття революції в дзеркалі вічності – символізмі». Для Сапожникова, людини глибоко віруючої, основою розуміння буття могла стати «Вічна книга» - Біблія, через яку він і подає глядачеві своє сприйняття часу. Кожна картина супроводжується текстом – цитатою з Старого або Нового Заповіту.

Символічні полотна Михайла Сапожникова й зараз актуальні. Вони органічно вписуються в загальний напрямок розвитку українського мистецтва, відбиваючи його багатогранність. Вони допомагають усвідомити наше минуле, пов’язуючи його з майбутнім.

Виставивши полотна Михайла Сапожникова, Художній музей фактично розпочав реекспозицію – змінення постійної експозиції до свого 100-річчя, яке відзначатиме восени 2014 року.









 


Любовь  (02.11.14 14:34): Экспозиция Сапожникова оставила неизгладимое впечатление. Это то, что называется "вынуло душу", нет слов. Ответить | С цитатой
rina  (10.07.14 10:33): Это прекрасно ,что сделали картины МихаилаСапожникоа частью постоянной экспозиции. Ответить | С цитатой
Музей  (27.02.12 14:47): Щосуботи, о 12.00, у Художньому музеї в рамках виставки "Петриківський живопис" проходитимуть майстер-класи з "петриківки".

Щонеділі проходять майстер-класи з вишивки.

Обов'язковий попередній запис за тел.: 744-60-35
Ответить | С цитатой
Музей  (06.10.11 19:24): Художественный музей приглашает днепропетровских художников и творческих людей в День художника, 9 октября, встретиться с коллегами и в тёплой непринуждённой обстановке поговорить о том, что такое современное искусство, чего хотят зрители от искусства и есть ли смысл к этим зрителям прислушиваться :-)
Начало мероприятия - в 15.00.
Адрес: ул. Шевченко, 21
Ответить | С цитатой
Музей  (08.02.11 17:40): 12 февраля, в субботу, в 13.00 в Художественном музее пройдёт мастер-класс ко Дню Святого Валентина - под руководством мастериц немецкой общины Вы сможете своими руками сделать открытку-валентинку и "дерево счастья" для любимого человека. Тел.: 47-33-38 Ответить | С цитатой
Музей  (19.01.11 16:49): По многочисленным просьбам посетителей выставка "Молодые XXI-ого" в Художественном музее продлится до конца января 2011 года. Ответить | С цитатой
Музей  (17.01.11 17:03): Спешите видеть! Осталось два дня! 19 января в 15.00 состоится открытое обсуждение выставки "Молодые 21-ОГО" её куратора Людмилы Владимировны Тверской с учасниками и закрытие экспозиции. Ответить | С цитатой
ElenaZabava  (16.01.11 08:48): Посетили 3-й этаж.Работы нашей молодежи впечатляют.Особенно детей 11-15 лет!
Фотографировать можно на мобильный телефон бесплатно.
Всё очень понравилось.Работники музея внимательные и улыбчивые.
Спасибо!
Ответить | С цитатой
Музей  (12.01.11 18:35): 15 січня 2011 року, в суботу, о 13.00, у приміщенні Дніпропетровського Художнього музею майстрині німецької громади проведуть майстер-клас із виготовлення дерева щастя. Взяти участь у майстер-класі можна після попереднього запису за телефонами: (063) 439-39-55 (Тамара Євгенівна Остапенко), 47-32-65 (Художній музей). Ответить | С цитатой
Мила  (25.11.10 17:40): посетила, осталась очень довольна! Ответить | С цитатой
1 2
Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Примітка:
У розкладі можливі зміни. Будь ласка, уточнюйте інформацію за телефонами закладів, в яких відбуваються зазначені події.
Час сеансів у кінотеатрах може змінюватися без попередження!
Зверніть увагу, що зміна репертуару в кінотеатрах відбувається по четвергах.

Експорт афіші

copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте