Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
чт, 06 июня 2024
19:57

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

В Художественный музей Днепра скоро вернется шедевр, украденный нацистами

В Художественный музей Днепра скоро вернется шедевр, украденный нацистами

Уже 9-го сентября Украине будет передана картина Михаила Панина «Тайный выезд Ивана Грозного перед опричниной», которая исчезла из нашего города во время оккупации 1941-43 годов.

Этой радостной новостью поделилась директор Художественного музея Татьяна Шапаренко. Она же приводит рассказ заместителя министра культуры Украины Тамары Мазур изданию censor.net о почти детективной истории обретения этого полотна:

«Для України є дуже важливим, що саме в ці непрості часи українське культурне надбання повертається на Батьківщину. Я сподіваюсь, що цей ланцюжок повернень наших артефактів й музейних предметів продовжуватиметься і стане гарною традицією.

Вже 9 вересня у США представникам української сторони повернуть твір роботи українського художника Михайла Паніна «Таємний від’їзд Івана Грозного перед опричниною», втрачений Дніпропетровським художнім музеєм під час Другої світової війни.

Наприкінці 2017 року Міністерству культури стало відомо, що до Дніпропетровського художнього музею звернулася Анн Кранер, директорка аукціонного дому Potomack Company (місто Александрія штату Вірджинія, США). Вона просила терміново надати інформацію щодо згаданої картини, яка була заявлена до продажу на аукціоні Potomack Company, і додала фотозображення згаданого художнього твору.

За результатами пошуку інформації у музейній обліковій документації, архівних документах Музею, переліку музейних цінностей, зниклих під час окупації Дніпропетровська 1941-1943 рр. та літературних джерелах виявилося, що картина Михайла Микитовича Паніна (1876–1963) «Таємний від’їзд Івана Грозного перед опричниною» (полотно, олія, 1911 р.) була дипломною роботою художника у Петербурзькій Академії мистецтв. Її передали у 1913 р. до колекції Катеринославського міського художнього музею (сьогодні – Дніпропетровський художній музей). Вона перебувала у числі 64 експонатів, що складали першу експозицію музею в день відкриття 23 квітня 1914 р., експонувалася у постійній експозиції музею до 1941 р. та зникла за часів окупації міста під час Другої Світової війни.

Цю інформацію оперативно передали американській стороні з проханням зупинити продаж картини, адже твір виявився зниклим експонатом з колекції музею, і українська сторона має музейну документацію про приналежність картини музейному зібранню як незаперечний доказ.

17 листопада 2017 року картину зняли з продажу. Про цей факт директорка Аукціонного дому Potomack Сompany» Анн Кранер проінформувала Федеральне Бюро Розслідувань США (ФБР).

Згодом, за підтримки Мінкультури, Дніпропетровський художній музей подав відповідні документи до відділу міжнародного поліцейського співробітництва Головного Управління Національної поліції в Дніпропетровській області щодо розшуку та повернення музейного експонату.

Уже влітку 2018 року на запит ФБР США Міністерством культури України і за сприяння Служби зовнішньої розвідки України були передані копії документів для інформування американської сторони про походження твору.

Урочиста передача картини запланована на 9 вересня у приміщенні аукціонного дому Potomack Company. У ній візьмуть участь представники української сторони, ФБР та дарувальники твору».

А уже после этого картина должна вернуться в фонды нашего Художественного музея.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Читайте также:


Юля Пи3дотрясова  (08.09.19 20:35): ну и кому нужно это старье? Ответить | С цитатой
Бугигага  (06.09.19 19:34): Все это хорошо. Только Иван Грозный этож Московский царь. Каким боком теперь эта картина к Украине? Ответить | С цитатой
1
Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  «Необхідний крок»: в Міненерго прокоментували підвищення тарифів на електроенергію (19)

•  У Дніпрі триває суд над жертвою домашнього насильства (10)

•  Відео моменту: у Дніпрі на Набережній Перемоги зіткнулись Renault та Kawasaki, водійка двоколісного в лікарні (10)

•  Засмагають, займаються спортом та бавляться у воді: у Дніпрі на Монастирському острові панує літній настрій (9)

•  Нічна перлина: як виглядає Успенська площа у Дніпрі у вечірній час доби (8)

•  У Дніпрі викинули на смітник купу придатних до вживання сухпайків (7)

•  На Дніпропетровщині розпочали будівництво нового храму (6)

•  Лікарі розповіли, як мешканцям Дніпра убезпечити себе від сезонної алергії (6)

•  На ринках Дніпра значно впали ціни на черешню, але є нюанс (6)

•  «Не мали права»: у Дніпрі контролери електротранспорту оштрафували неповнолітню (5)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
16,9
млрд грн - бюджет Днепра на 2024 г.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте