Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Сб, 11 травня 2024
13:49

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

У 5-6 разів дешевше за ЗРК Patriot : КБ «Південне» представило нову універсальну ЗРС «Кільчень» з дальністю до 280 км

|«« «« »» »»|

Українська багатоканальна універсальна зенітно-ракетна система здатна знищувати балістичні та аеродинамічні цілі, а її управління будується на інноваційних технологіях.

Про новітню систему, яка потенційно здатна стати конкурентом сучасним комплексам дальньої дії від лідерів в цій сфері (С-400, MIM-104 Patriot тощо), представники Державного підприємства "Конструкторське бюро "Південне" ім. М. К. Янгеля" розповіли у програмі "Security talks з Валентином Бадраком".

За їх словами, наразі вже існує готовий проект ЗРС "Кільчень" (назва річки поблизу Дніпра). Його відеопрезентацію ймовірно готували для Міжнародної виставки "Зброя та Безпека".

"Ця система, що пропонується, вона є багатоканальною. Вона має ракету, що забезпечує велику дальність враження, понад 200 км. Ця ракета високоманеврена й забезпечує враження багатьох цілей і цим забезпечується універсальність комплексу як проти аеродинамічних цілей (літаки, крилаті ракети тощо), так і проти балістичних", - розповів тимчасово виконуючий обов’язки генерального директора КБ "Південне" Олександр Кушнарьов.

"На сьогодні ми вже маємо дуже гарний наробок, який може забезпечити в досить короткий термін створення цієї системи", - додав він.

Як наголосили в КБ "Південне", вони розробляють повноцінну зенітно-ракетну систему, а не просто комплекс. Тобто в складі "Кільчені" будуть всі компоненти для її повноцінної роботи, включно з радіолокаційними станціями виявлення та цілевказівки.

"Створення зенітно-ракетної системи, що пропонується повністю забезпечується українською кооперацією. Повністю українська радіолокаційна складова і радіолокатори різних діапазонів частот радіохвиль: і X-діапазон, C-діапазон, S-діапазон. Вони спираються на сьогоднішні наробки, що мають підприємства оборонного комплексу України", - відзначив Олександр Кушнарьов.
ЗРС "Кільчень" за планом буде здатна вести ефективну боротьбу з існуючими та перспективними засобами повітряного нападу, включно з тими, що використовують технології малої помітності (так звану Stealth), незалежно від пори року та час доби, в умовах інтенсивної радіоелектронної протидії противника.

"До складу системи входить до шести одиниць зенітно-ракетних комплексів, які здатні уражати маневруючи аеродинамічні цілі на відстані до 280 км, а також обстрілювати одночасно до 12 цілей, шість з яких можуть бути балістичними або до 16 аеродинамічних цілей. З одночасним наведенням до двох зенітних керованих ракет на кожну аеродинамічну ціль та до чотирьох ракет на кожну балістичну ціль", - розповів про нову ЗРС начальник групи проектного відділу КБ "Південне" Валерій Перьков.

Відзначається, що сучасність вітчизняної системи, яка розробляється за стандартами НАТО, забезпечується мережецентричним та датоцентричним принципом управління з використання машинного самонавчання і хмарного обчислення, використанням мерехливих командних пунктів, забезпеченням мультирадарної обробки інформації. Використання активної радіолокаційної головки самонаведення міліметрового діапазону забезпечує можливість враження повітряних цілей, які не можуть поставити будь-які завади для протидії цьому комплексу.

"Завдяки цьому, ми отримуємо систему "перевертня" - можливість швидкої конфігурації системи, яка не має постійної структури, бойовий порядок якої постійно змінюється. "Серце" - командні пункти недосяжні противнику. Таких "сердець" кілька й частина з них перебуває у віртуальних структурах – "хмарах". Таку автоматизовану систему бойового управління майже неможливо знищити звичайною літальною зброєю", - повідомив начальник відділення розробки випробувань та експлуатації засобів автоматизації й забезпечення наземних і мобільних ракетних комплексів КБ "Південне" Костянтин Корнєєв.

Він також відзначив, що для розробки та відпрацювання таких принципів керування системою та наведення зенітних ракет на КБ "Південне" створили моделюючий комплекс. Використовуючи потужний обчислювальний центр виконують віртуальні пуски. На підприємстві вважають, це дозволить скоротити час і вартість розробки.

За попередніми розрахунками українських розробників, вітчизняний комплекс буде мати значну меншу ціну ніж той же американський Patriot РАС-3 +, що разом з впровадженням новітніх технологій дозволить його просувати й на експорт.

"На сьогодні всім відомий американський комплекс Patriot, і якщо порівнювати вартість закупівлі цього комплексу Україною, то створення зенітно-ракетної системи "Кільчень", її розробка, складає близько четвертої або третьої частини вартості комплексу Patriot", - зазначив т.в.о. гендиректора КБ "Південне".

Річного бюджету, що витрачається на закупівлю та модернізацію всього ОВТ ЗСУ, Україні умовно вистачить на закупівлю однієї батареї (4 пускових) Patriot РАС-3+ з протиракетами на один залп. Цього могло б хватити, щоб захистити з фронту більшу частину Києва від не масованого одноразового нападу. Український комплекс орієнтовно обійдеться у 5-6 разів дешевше.

"Закупівлю комплексів ЗРС ("Кільчень") також можна порівняти з закупівлею комплексів Patriot. Якщо на чаші терезів з одного боку вартість комплексу Patriot, з іншого боку близько п'яти, шести комплексів нашої зенітно-ракетної системи", - додав Олександр Кушнарьов.

За його словами шість комплексів ЗРС "Кільчень" повинні забезпечити колову оборону, або секторну. При секторній обороні забезпечується прикриття від повітряних загроз від 250 до 500 км кордону України.

Однак чи почнеться фінансування цієї розробки з боку Держави наразі не відомо, що, своєю чергою, робить неможливим її створення в "залізі".

"Звичайно, що потрібен час на розробку цього комплексу, але рішення в нас, на жаль, приймаються дуже повільно. Ті пропозиції, що ми надали Міністерству оборони ще більше двох років тому вони були розглянуті, було прийняте позитивне рішення. Однак, на жаль до сьогодні ми так не почали цю розробку", - зауважив Олександр Кушнарьов.

Варто додати, що вперше проект власного зенітного ракетного комплексу (без ракети) КБ "Південне" продемонструвало на виставці "Зброя та Безпека-2019". Ще раніше, у 2018 році, стало відомо про реєстрацію патенту на "корисну модель" Зенітної керованої ракети, яка за зовнішнім виглядом має багато спільних рис з ракетою від ЗРС "Кільчень" (однак значно поступалася за ТТХ).

Фото: Апостроф TV

defence-ua.com

Gorod.dp.ua на Facebook.


арифметика  (28.04.21 10:36): "...до сегодня мы так и не начали эту разработку", - отметил Александр Кушнарев". О производстве опытного образца вообще речь не идет. Відповісти | З цитатою
Вася  (27.04.21 09:50): Зачем нам сдалась эта Америка, если мы все можем сами производить?
- Ах да, совсем забыл, без Америки мы не можем напечатать денег...
Відповісти | З цитатою
Поликарп  (27.04.21 01:25): Развитие , и увеличение количества ракетных вооружений , это путь Украины к миру..

Только тот кто может дать сдачи, достоин мира... !??
Відповісти | З цитатою
Поликарп  (27.04.21 01:22): А Петриот тут причем ???
Петриот это 2 В 1 ЗРК и МБР ( по типу Искандера) все зависит чем заряжать.
Відповісти | З цитатою
патриот  (26.04.21 21:19): Если КБ Южное дает гарантию Это наивысшая степень надежности Таких спецов как они в мире единицы Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
артем  (26.04.21 21:11): Неужели еще кто то на это ведется)))хотя молодец, выбивай бабки на коллектив КБ, хоть немного еще продержитесь на плаву((( к сожалению(((, а на бумаге или в компе картинку создать можно и рассказать красиво и показать по ТВ мультяшку, но в реальности при наличии КБ и не одного!!! заводов и не одного!!! На проектирование и реализацию лет 15-20, за это время эта ЗРС система будет приблизительно как Оса или Стрела-10 сейчас( прошлый век в общем), ну и зачем кучу бабок в никуда, есть деньги купите хоть в Китае, хоть в Израиле или Европе))) цирк Відповісти | З цитатою
Сергей  (26.04.21 19:18): Бумага вытерпит все, а вот все это в железо это задача, которую нынешние предприятия и государство не решат. Проектов можно целую кучу нарисовать. Все это только разговоры. Відповісти | З цитатою
Макс  (26.04.21 15:13): Ну и не забываем, что любое новое вооружение - это модернизированое старое. Имея производство любого вида оружия всегда можно его обновить. Это не с нуля делать. Потому - производство, главное Відповісти | З цитатою
Макс  (26.04.21 14:54): Кстати, если дальность действия 280 км, то это сильно модерницированая С-300. С-300 особо дальше 200 не летают. Что касается сказочек - ну хз, Нептун вполне себе начали делать. Как и Гром-2 с Сапсанам. А там и шасси и головки наведения и собственно ракеты - все наше. И более того, в Саудовскую Аравию поставляется. Відповісти | З цитатою
saetta  (26.04.21 14:12): Славута тоже дешевле Кадиллака... Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
13,5
млн грн фінансової допомоги для поліції Міськрада виділила у 2023 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті