Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Gorodской дозор
Ср, 30 квітня 2025
08:20

GORODСКОЙ ДОЗОР

Одна з найбільших техногенних катастроф в історії людства

24.04.2025 11:32

З нагоди 39-ї річниці аварії на Чернобильській атомної електростанції, співробітники Дніпровського районного відділу м. Дніпра філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області разом з суб’єктами пробації відвідали виставку, яка розгорнулася в КЗ «Слобожанська бібліотека» Слобажанської селищної ради, де співробітники бібліотеки розповіли, що 26 квітня 1986 сталась одна з найжахливіших катастроф в історії людства.
Чорнобильська катастрофа – техногенна екологічно-гуманітарна катастрофа, яка була спричинена двома тепловими вибухами та подальшим руйнуванням четвертого енергоблока Чорнобильської АЕС, розташованої на території України.
Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.
В результаті аварії на ЧАЕС було викинуто в 100 разів більше радіації, ніж від атомних бомб, скинутих на Хіросіму і Нагасакі в 1945-у році.
800 тисяч людей ризикували своїм життям та здоров'ям, аби запобігти наслідкам аварії та стабілізувати ситуацію. 25 тисяч з них померли, а понад 70 тисяч стали інвалідами. 20% з цих смертей були самогубствами. За даними Американської Комісії Ядерного Регулювання 28 робочих ЧАЕС померли протягом 4-х місяців після аварії. Грінпіс стверджує що аварія на ЧАЕС стала причиною смерті від раку близько 90 тисяч осіб по всьому світу.
Ядерні дощі пройшли так далеко, що дійшли навіть до Ірландії.
97% радіоактивних речовин залишилися в напівзруйнованому саркофазі ЧАЕС.
Офіційні джерела стверджують, що потрібно буде до 100 років, перш ніж станція буде повністю списана. Адже 200 тонн радіоактивних матеріалів досі перебуває в реакторі Чорнобильської АЕС.
Чорнобильську атомну електростанцію повністю зупинено 15 грудня 2000 року.
З особливою гостротою і актуальністю в ХХІ ст. Чорнобиль ставить питання стабільності й миру на території держави, яка володіє атомними електростанціями, в контексті захисту цих об'єктів від терористичних чи військових атак.
Будь-які збройні конфлікти на території країн, де розташовані АЕС чи інші потужні потенційно небезпечні технологічні системи, загрожують міжнародному миру і являють значну небезпеку для громадян цих країн.
Це переконливо засвідчив напад росії на Україну 24 лютого 2022 року і розв’язана російськими агресорами війна. В її епіцентрі виявилася Запорізька АЕС і той же таки багатостраждальний Чорнобиль.
Зона ЧАЕС була звільнена Збройними Силами України, а Запорізька станція досі залишається під прицілом окупантів з усіма небезпеками й загрозами, що з цього випливають.
Завдання усього цивілізованого світу сьогодні – пам’ятати гіркі уроки Чорнобиля і не допустити нових!

Коментарі: 0 | Залишити коментар


19 квітня – День довкілля

17.04.2025 10:52

День навколишнього середовища відзначається в Україні щорічно у третю суботу квітня з 1998 року згідно указу Президента України «Про День довкілля». Свято було задумано на честь Стокгольмської конференції з довкілля, яка стала однією з найважливіших в історії екологічного руху, оскільки цього дня була заснована UNEP (United Nations Environment Network) – Екологічна програма ООН, яка зараз є основним організатором і ідеологом всесвітнього Дня довкілля.
В 2025 році День довкілля припадає на 19 квітня, з цієї нагоди співробітники Дніпровського районного відділу м. Дніпра філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області із залученням підоблікових осіб, які самі долучились до прибирання на прилеглій території біля відділу, яке відбулось 17 квітня.
Головна мета свята – підвищення рівня свідомості українців в питаннях, що стосуються збереження безпеки навколишнього середовища.
День довкілля дозволяє нам ще раз проаналізувати своє ставлення до навколишнього середовища і замислитися над власним вкладом у це. А зробити кожен може багато, і достатньо для цього лише маленьких кроків: свідоме споживання води, сортування сміття, економія електроенергії, відмова від поліетиленових пакетів й пластикових пляшок тощо. Чистота нашої землі – у наших руках! Зберегти красу природи, сприяти її оновленню – завдання кожної людини.

Коментарі: 0 | Залишити коментар


Конституція Пилипа Орлика

08.04.2025 09:18

З нагоди прийняття першої Конституції у світ – Конституції Пилипа Орлика, 3 квітня 2025 року співробітниками Дніпровського районного відділу м. Дніпра філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області для суб’єктів пробації, що перебувають на обліку був проведений захід.
5 квітня 1710 року на зборах козацтва біля містечка Тягина на правому березі річки Дністер був укладений документ, який прописував умови й устрій української держави у разі проголошення її самостійності
Повна назва цього документа – «Договір та Встановлення прав і вольностей Війська Запорозького та всього вільного народу Малоросійського між Ясновельможним гетьманом Пилипом Орликом та між Генеральною старшиною, полковниками, а також названим Військом Запорозьким, що за давнім звичаєм і за військовими правилами схвалені обома сторонами вільним голосуванням і скріплені найяснішим гетьманом урочистою присягою».
Положення Договору виконувалися запорожцями до 1733 року, в час перебування Війська Запорозького в Олешках. Важливішим є не термін чинності Конституції Пилипа Орлика, а її приписи, що відображають концепцію прогресивного державного устрою.
Серед науковців досі ведуться суперечки, чи це була перша конституція України, Європи або у світі. Безперечним є одне: це унікальний правовий документ, що є неспростовним доказом високого рівня розвитку правової та політичної культури усього українського суспільства XVIII століття.
Не знаючи минулого, не можна будувати майбутнє. А свою історію варто пам'ятати, бо наше сьогодення є результатом вікових традицій, натхненної і напруженої праці багатьох поколінь.

Коментарі: 0 | Залишити коментар


Усього 110. Попередня cторінка | Сторінка 1 з 37 | Наступна сторінка
Мій gorod.dp.ua:
copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті