Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Gorodской дозор
Нд, 16 червня 2024
16:02

GORODСКОЙ ДОЗОР

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

04.06.2024 17:01

У перший літній день Україна і весь світ відзначає День захисту дітей. Рішення про створення такого свята прийняли ще в 1949 році у Парижі. Така ініціатива була пов’язана з тим, що після Другої світової війни багато дітей у різних країнах залишились сиротами та не мали даху над головою.
На жаль, цей день в Україні втретє проходить в умовах війни - вона торкнулася життя кожного маленького українця. Від початку повномасштабного вторгнення сотні тисяч дітей змушені тимчасово жити за межами України, десятки тисяч годинами проводять час у сховках, перечікуючи повітряні тривоги, тисячі діток живуть у зоні бойових дій, невідомо, скільки українських дітей викрали та вивезли за межі країни.
31 травня, з нагоди Міжнародного Дня захисту дітей, в Обухівській територіальній громаді були проведені культурно – масові заходи для дітей, на які були запрошені співробітники Дніпровського районного відділу м. Дніпра та СЮП ВП № 8 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області.
В Центральному парку селища Обухівка діти малювали на асфальті, брали участь у конкурсах та розвагах. Юні таланти виступили на святковому концерті.
До заходів, також, був залучений неповнолітній, який перебуває на обліку Дніпровського районного відділу м. Дніпра філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області.
Цей день – це можливість нагадати світові, що кожна дитина має право проживати безпечне дитинство та бути щасливою, а також мати доступ до освіти. І ми маємо зробити все можливе, щоб кожна дитина мала щасливе дитинство в Україні.


Коментарі: 0 | Залишити коментар


ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

16.05.2024 16:41

Щороку у третій четвер травня в Україні відзначається Всесвітній день вишиванки. Вперше це свято відзначили у 2006 році, коли студентка Чернівецького національного університету запропонувала своїм одногрупникам прийти на заняття у вишитих сорочках. Ініціативу підтримали і викладачі, і студенти всього навчального закладу. Кілька років свято відзначалося тільки в стінах університету, а потім ця традиція поширилася і по інших містах України.
У 2024 році День вишиванки святкують 16 травня у кожному куточку України. Вишиванка не лише є символом національної гордості, але й відображає унікальність та культурну спадщину різних регіонів.
Нікому достеменно невідомо, коли саме утворилася вишиванка. Як її виникнення, так і розвиток було поступовим. Створювалися протягом століть різні техніки та візерунки, щось відходило, а щось навпаки робилося багатшим і красивішим. Кожному орнаменту надавалося особливе значення, хоча всі вони служили оберегом для володаря від усяких бід і нечистої сили.
Кожен регіон має свої традиційні візерунки, які відрізняються застиглим в часі стилем та колірною гамою. Кожен регіон України може похвалитися своїм унікальними вишиванками, які відрізняються фасонами, кольором, способом вишивання, орнаментом і візерунками.
На Дніпропетровщині вишивали манжети рукавів та комір чорним плисом та кольоровими нитками, переважаючий колір – чорний.
До початку війни день вишиванки був великим святом, коли влаштовувалися масштабні заходи та флешмоби. Асфальт розмальовували у вигляді вишиванок. Сьогодні, незважаючи на війну українці продовжують відзначати цей день, надягаючи вишиванки з гордістю. Навіть у складних часах, коли війна перевертає життя з ніг на голову, вишиванка для українців - це генетичний код, який у нас в крові.
16.05.2024 року співробітниками Дніпровського районного відділу м. Дніпра філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області для підоблікових осіб, був проведений захід присвячений Дню вишиванки. Також суб’єкти пробації були запрошені до КЗ «Слобожанська бібліотека» Слобожанської селищної ради, де був проведений захід з нагоди Всесвітнього дня вишиванки.

Коментарі: 0 | Залишити коментар


8 травня - День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років

09.05.2024 11:25

Цього року Україна вдруге відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.
У 2023 році Президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт про встановлення 8 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
9 травня співробітники Дніпровського районного відділу м. Дніпра філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області разом з суб’єктами пробації відвідали виставку, присвячену Дню пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, яка розгорнулася в комунальному закладі «Слобожанська бібліотека» Слобожанської селищної ради.
Працівники бібліотеки розповіли про те, що Друга світова війна тривала шість років. 21 місяць цієї війни срср і Третій Райх виступали як союзники, а 22 червня 1941 року вступили у військову конфронтацію після порушення нацистами договору про ненапад на радянський союз.
Перемога над нацизмом була здобута внаслідок неймовірної концентрації всіх сил, взаємодопомоги, консолідації і мобілізації суспільства, солідарності народів та повного перевлаштування економічного, політичного і соціального життя в інтересах боротьби зі злом.
8 травня – День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, і для світу цей день став нагадуванням про страшні злочини проти людяності та жахи війни. Нагадуванням, що зло "ніколи знову" не має повторитися.
Однак, 2014 рік показав, що памʼятати – не достатньо. А 2024 рік довів, що не зупинене вчасно зло обернеться на ще більшого монстра. Сьогодні українці, як і майже вісімдесят років тому, платять високу ціну в боротьбі зі злом - цього разу з росією.
Україна має перемогти, свобода і справедливість мають перемогти, і лише так можна зупинити росію, у пам’ять про тих, хто віддав життя за мир у Другій світовій війні і в пам’ять про тих, хто загинув, захищаючи Україну та демократичні цінності майбутнього.

Коментарі: 0 | Залишити коментар


Усього 85. Попередня cторінка | Сторінка 1 з 29 | Наступна сторінка
Мій gorod.dp.ua:
copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті