Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Пн, 13 травня 2024
17:29

ІСТОРІЯ БУДИНКІВ

Історія будинків

 1   Гоголя вул.  
проспект Карла Маркса
проспект Карла Маркса
вул. Гоголя
вул. Гоголя
проспект Карла Маркса
проспект Карла Маркса
Перехрестя просп. Карла Маркса і вул. Дзержинського - Гоголя
Перехрестя просп. Карла Маркса і вул. Дзержинського - Гоголя
Перехрестя вул. Гоголя і просп. Карла Маркса
Перехрестя вул. Гоголя і просп. Карла Маркса

У 1789 році на цьому місці, у дерев'яних будівлях, перенесених з Катеринослава Кільченського, почали роботу переведені з Кременчука Присутні місця намісництва і розміщувались тут близько 10 років. З 1804 р. будинок зайняла Духовна семінарія.

У 1830-х рр. виникає домоволодіння з невстановленим власником, але після Кримської війни воно вже безперечно належить родині Рейх. У цей час тут уже стоїть великий кам'яний особняк, а 10 серпня 1861 затверджується проект кам'яного двоповерхового будинку Сесілії Рейх. Будівництво цього будинку, схоже, було розпочато в 1862 р. і завершено в 1863 - 1864 рр.

8 квітня 1869 в будинку Рейх відбулося урочисте відкриття Катеринославського окружного суду, який пропрацював тут майже 30 років. На момент відкриття суду будинок був одним з найбільших у місті.

У 1870-і рр. будинок вже був у володінні купця 1-ї гільдії Наума Яковича Юровського, а з 5 липня 1878 р. — Басшейви Берковни Юровської-Штейн. Вже в 1897 р. вона капітально перебудовує будинок: проводиться переробка фасадів, додатково прикрашених ліпниною, і перепланування приміщень. Але будинок знову вдалося здати цілком. Новий орендар теж мав відношення до Феміди, так як їм стало Губернське жандармське управління, яке працювало тут до 1908 р.

На торгах 10 листопада 1908 будинок Юровської був куплений її племінницею, вдовою колезького радника Рашель Берлінерблау. А вже 12 грудня Р. Берлінерблау продає половинну частину домоволодіння своїй сестрі Надії та її чоловікові лікарю Пінхус Кудіш. Ділянка при цьому розділена не була, будинок просто був у спільному володінні.

Вже наступного року співвласники будують новий триповерховий корпус. Найбільш значним квартирантом в цей час був вільний художник Михайло Діамант-Лівен. Його музична школа повністю займала 2 поверх нового корпусу, одна з квартир якого була перебудована в концертний зал.

Після 1918 року будинок був звичайною комуналкою. А в 1943 р., під час боїв за місто, це домоволодіння повністю згоріло. Руїни його були розібрані, і на початку 1950-х рр. на розі проспекту і вулиці Гоголя був побудований житловий будинок, який знаходиться тут і зараз.

Історія будинків

copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті