Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Сб, 11 травня 2024
23:15

ІСТОРІЯ БУДИНКІВ

Історія будинків

    Кірова пр.  
Ріг вул. Свєрдлова і пр. Кірова
Ріг вул. Свєрдлова і пр. Кірова
Перехрестя вул. Свердлова та просп. Кірова
Перехрестя вул. Свердлова та просп. Кірова
Вугол вулиці Свердлова та проспекту Кірова
Вугол вулиці Свердлова та проспекту Кірова
Вугол вулиці Свердлова та проспекту Кірова
Вугол вулиці Свердлова та проспекту Кірова

З середини ХІХ ст., коли виникло це домоволодіння, і аж до 1930-х рр. більшу частину ділянки займав великий сад, посаджений ще першими власниками. У 1880-х рр. цей сад був одним з найбільших (площею в 910 саж. ²) приватних садів і належав Курдюмову. Пізніше сад перейшов у володіння Афанасенка і отримав поліцейський номер: вулиця Польова, 10.

Після будівництва в середині 1930-х рр. колектора на Рибаковський канаві, яка витікає із Запорізької (нині — Рибальської або Рибаковської) балки, колишня ділянка Афанасенка по вулиці, яка в цей час носила назву МОДРу (Міжнародна Організація Допомоги Робітникам), стала надзвичайно привабливою для будівництва нового житлового будинку. Ділянку під забудову одержало впливове підприємство Дніпропетровська 1930-х рр. — Сталінська залізниця.

Будівля до сих пір не має ні точної дати споруди, ні авторства. Вдалося лише встановити, що I-а черга будинку була закінчена в кінці 1937 — початку 1938 р. Але що являла собою I-а черга — всю сучасну споруду або тільки кілька блоків - встановити не вдалось.
За деякими характерним прийомами в композиції і декорі будинку його можна зарахувати до робіт Бориса Кащенка, але це тільки припущення.

Композиція, стиль і планувальні рішення будівлі характерні для перехідного етапу радянської архітектури, на якому при дотриманні форми, принципів побудови об'ємів та соціальної насиченості конструктивізму в декорі будівель використовувались елементи наново освоюваної класичної спадщини.

У 1938 р. в будівлі розміщується аптека № 78 та магазин № 50 міського Харчоторгу.
У післявоєнний період тут містились 1-а продовольча база дитячого харчування Кіровського Харчоторгу (потім Дитяча підбаза Кіровського продторгу), архів обласного РАГСу (до 1972 р.) і магазин (з 1970-х рр. магазин № 19 Горкоопторга).

Посилання за темою:

Історія будинків

copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті