Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Чт, 16 травня 2024
14:26

ІСТОРІЯ БУДИНКІВ

Історія будинків

 33   Набережна В.І.Леніна вул.  
Цирк
Цирк
Вид на Набережну і Цирк
Вид на Набережну і Цирк
З'їзд з Центрального мосту
З'їзд з Центрального мосту
Цирк
Цирк
Мост Сити. Цирк.
Мост Сити. Цирк.
Цирк
Цирк
Цирк
Цирк
Цирк
Цирк
Цирк
Цирк
Цирк,  цирк, цирк
Цирк, цирк, цирк

Архітектори П. Нірінберг, С. Зубарев, конструктори В. Гопанков, О. Сігаєв.
Роки побудови: 1978—1980.

Місту потрібен був новий цирк, але в 60-70-х роках, коли в архітектурі СРСР велася «боротьба з надмірностями», це питання практично не мало рішення. Тим не менше в 70-х роках в Держплан СРСР було включено будівництво Дніпропетровського циркового комплексу. Залишалась щира дрібниця - вибити гроші. Для цього заступник голови міськвиконкому Зоя Суміна вирушила до міністра культури СРСР Фурцевої, і 5 мільйонів карбованців на будівництво були отримані. Зоя Суміна неодноразово відігравала важливу роль в народженні нинішнього цирку. Так, щоб звільнити майданчик під цирковий комплекс, необхідно було переселити власників занедбаного і старезного приватного сектора. Зоя Григорівна особисто розмовляла з мешканцями, яким пізніше було виділено 205 нових квартир.

Щодня на будівництві цирку було зайнято від 79 до 1400 осіб. Головний архітектор Павло Нірінберг розповідав про своє дітище: «Симетрична об'ємно-просторова композиція цирку розрахована на зорове сприйняття у двох перпендикулярних напрямках: з боку набережної і з боку транспортної магістралі, що перетинає Дніпро і веде в центр міста. Вперше у вітчизняній практиці будівля цирку має шатрове покриття зі збірних залізобетонних елементів».

Дніпропетровський державний цирк знаменитий унікальною будівлею, аналога якої немає у всьому світі. Серед достоїнств Дніпропетровського цирку оригінальні склепіння, така баня дає можливість зручно кріпити підвіску апаратів артиста і створює відмінну акустику. Намет бродячого цирку-шапіто, в даному випадку, виступає в зміненому масштабі і в іншому матеріалі. Удень — це шатро, ввечері, коли «цирк запалює вогні», — як у фокусі ілюзіоніста, перетворюється в жерло вулкана, з якого вириваються вогняні карбовані звірі, сяючі в променях барвистого підсвічення. Світлові ефекти — в дусі справжньї циркової вистави — є своєрідною рекламою цирку, виконаною архітектурними засобами. Відпала необхідність в пояснювальних написах: вдало знайдений архітектурний образ свідчить про призначення будівлі краще всяких слів.

Спроектовано об'їзний шлях, прохід на рівні манежу для артистів (які не стикаються з публікою, як в інших цирках), вхід в зал для глядачів - з середнього ряду. У Дніпропетровському цирку продумані і організовані приміщення для тварин - стайні, вольєри, різні клітки і багато іншого. Дніпропетровський Держцирк - єдиний в Україні цирк з репетиційно-постановочним манежем. Місткість залу 1914 чоловік.

Урочисте відкриття відбулося 24 грудня 1980 року виставою «Карнавал йде по світу».

Тут виступали видатні діячі циркового мистецтва: М. Румянцев, Н. Капітанова, Ю. Куклачов, І. Кіо, Ю. Нікулін, В. Запашний, В. Шевченко, Л. Шевченко, представники династії Дурових, Ярових, Корнілових, Шемшур, Ельворти , Довейко. Цирк очолювали Ф. Яшин (1932-1970 рр.), А. Нікітін (1976-1994 рр.), В. Бруханський (1994 -2010 рр.).

З 2010 р. генеральний директор, художній керівник Дніпропетровського Держцирку Шабатько В. І.
Головний режисер цирку Чемортан І. І.
У Дніпропетровському цирку працює джаз-оркестр під керівництвом С. Д. П'ятова.

Історія будинків

copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті