«Особливим» дітям, які раніше часто змушені були займатися з вчителями індивідуально, - тепер створять всі необхідні умови для адаптації в звичайних школах.
Про це розповів радник голови ДніпроОДА з інновацій Юрій Голик.
За його словами, Дніпропетровська область стала одним з пілотних регіонів, в яких реалізується масштабний проект з впровадження інклюзивної освіти. Це - європейський підхід, коли діти з особливими потребами не відштовхуються суспільством, а максимально до нього залучаються.
Спеціально для таких дітей в п'ятдесяти школах області цього року відкриють медіатеки - сучасні бібліотеки з креативним дизайном, книжковими полицями з цікавою літературою, комп'ютерами і зоною відпочинку.
Вперше в Україні на Дніпропетровщині в одній зі шкіл з'явиться і ресурсний кабінет - кімната, де особливі діти можуть відпочивати і займатися з корекційними педагогами чи батьками. Модульні меблі дозволять обладнати зони для індивідуального і групового навчання.
Надалі такі ресурсні кабінети планується створювати у всіх школах, де навчаються діти з особливими потребами.
За словами Юрія Голика, серед таких дітей дуже багато талановитих і творчих особистостей, яким потрібно дати шанс на повноцінне життя в суспільстві. В Європі це вже давно стало цивілізованою нормою, тепер такий підхід впроваджується і у нас.
![]() |
Gorod`ській дозор |
![]() |
Фоторепортажі та галереї |
![]() |
Відео |
![]() |
Інтерв`ю |
![]() |
Блоги |
Новини компаній | |
Повідомити новину! | |
![]() |
Погода |
![]() |
Архів новин |