Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пт, 02 травня 2025
12:01

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

На Алеї пам’яті біля ДніпроОДА вшанували загиблих під час Іловайської трагедії

|«« «« »» »»|

На Алеї пам’яті біля Дніпропетровської облдержадміністрації пройшла панахида за загиблими в Іловайському котлі. Аби схилити голови перед подвигом справжніх героїв, зібралися рідні загиблих, їхні побратими, небайдужі містяни.

На Алеї пам’яті людно. Зібралися ті, хто сам пройшов Іловайське пекло,.. й рідні загиблих. Вшанувати пам’ять загиблих прийшли навіть діти.
«29 серпня 2014 року за офіційними даними 368 наших воїнів загинули, виходячи так званим «зеленим коридором», - розповіла начальник управління з питань учасників АТО Дніпропетровської ОДА Наталія Шуліка. - Сьогоднішня зустріч – не «для галочки». Маємо пам’ятати наших героїв, те, що за нас хлопці віддали своє життя».
Разом заспівали Гімн України. Справили панахиду за загиблими військовими.
«В Іловайську загинув мій друг молодості – Юрій Коновалов. Кандидат наук, викладач одного із київських університетів. Юнаком він не пішов в армію за станом здоров’я. Але після Революції Гідності рядовим мінометником відправився служити», - розповіла учасниця зустрічі Ольга.
Не стримували сліз.
«Ми були в Іловайську 29 серпня. О шостій ранку вишикували колону, почався бій. Ми не могли вийти з Іловайська. О восьмій вечора я потрапив в полон. Не один мій друг загинув того дня. Був Сергійко Нестраденко – дуже хороша людина, позитивна – постійно жартував. Вася був. Хлопцю – 21 рік. Загинув…Дуже важко це згадувати», - поділився АТОвець Євген Дудко.
Вшанувала пам’ять героїв й Литовська делегація, яка саме завітала до Дніпра. Зокрема, голови схилили представники реабілітаційного центру Друскінінкай, який вже чотири роки приймає на лікування українських військових.
«Було важко чути розповіді хлопців. Деякі потрапили в полон, деякі виходили із Іловайська кілька днів, - розповів Рамунас Серпатаускас, який допомагає у реабілітації українських військових у Литві. - Їм було важливо виговоритися, відповідно, на душі ставало легше. Після психологічної реабілітації стан хлопців покращується. Вони змінюються, у них загораються очі, з’являється жага до життя. Бійці повертаються до України з бажанням зробити для Батьківщини ще більше».
Учасники зустрічі поклали квіти до стел з іменами загиблих.

Герої на вмирають.

Запеклі бої під Іловайськом відбулися в серпні 2014 року. Українські військові потрапили в оточення. Відступаючи, наша армія зазнала важких втрат.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  Мер Дніпра поконфліктував з ректором ДНУ через Палац студентів та Акваріум (45)

•  Скільки людей проживають в Україні: МВФ оприлюднив оцінку чисельності населення (41)

•  На архітектурно-містобудівній раді Дніпра вибухнув гучний скандал (17)

•  Біг Тейсті йде з меню McDonald’s: українці ридають (12)

•  220 вольт більше не буде: в Україні змінюється стандарт напруги в електромережі (10)

•  Чи можна брати собак у магазини: думки мешканців Дніпра (опитування) (9)

•  У Дніпрі біля будинку Органної музики Chery Tiggo влетіла у вантажівку: водія легкової автівки шпиталізували (8)

•  «У мене немає особистого «водоканалу», «електротранспорту» або «палаців дітей та юнацтва»: Мер Дніпра спростував заяви про рейдерське захоплення Палацу студентів (8)

•  У Дніпрі провели космічні наукову конференцію та конкурс (8)

•  Жителів Дніпра атакують змії та кліщі. Що робити? (6)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
10
грн. вартість проїзду в електротранспорті та метрополітені з січня 2025 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті