Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
ср, 08 июля 2020
17:00

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Арсеній Яценюк: Якщо зараз не захистимо мову – можемо скоро не впізнати культурне обличчя країни

Арсеній Яценюк: Якщо зараз не захистимо мову – можемо скоро не впізнати культурне обличчя країни

Влада за рік зробила недостатньо в галузі захисту української мови, впевнений політик.

"Коли пандемія відступить, ми можемо не впізнати культурне обличчя країни, в якій опинимося. Це враження дорівнюватиме шоку, якщо зараз не зупинимо ревізію гуманітарної політики з елементами реваншизму", – підкреслив прем'єр-міністр України 2014-2016 років, лідер "Народного фронту" Арсеній Яценюк в своїй замітці в Facebook.

Він нагадав, що лише кілька днів тому минув рік з часу ухвалення закону про українську мову: "Не без гордості скажу, що закон у попередньому парламенті було ініційовано, розроблено і проведено представниками нашої політичної команди – "Народного фронту".

Проте, підкреслив він, влада змінилася, і за рік, саме сьогодні, 30 квітня, комітет Верховної Ради з питань гуманітарної політики розглядає закон депутата від "Слуги народу" Бужанського про обмеження використання української мови в освіті: "Існує висока вірогідність ухвалення цих обмежень парламентом".

Крім того, підкреслив Арсеній Яценюк, за рік не сформовано офіс мовного омбудсмена: "Майже день у день річниці ухвалення закону Уповноважена із захисту державної мови Тетяна Монахова йде з посади, повідомивши, що півроку з моменту призначення не отримувала зарплати".

"Саме призначення на посаду недосвідченої кандидатки виглядає як таке, що мало на меті затягнути та саботувати процес утвердження державної мови. Відставка лише повернула ситуацію до нульової позначки, зафіксувавши втрачений для імплементації вимог закону час", – підкреслив лідер НФ.

Арсеній Яценюк також наголосив, що "викликає запитання спроможність Нацради з питань телебачення та радіомовлення реагувати на дотримання мовних квот".

У той же час в Кабміні не призначено міністра освіти, а уряд працює без міністра культури.

"Все це є свідченням вакханалії, яка повністю провалює гуманітарну політику у країні. Яка веде, і це вже факт, до скорочення обсягів використання української мови на телебаченні, що видно неозброєним оком", – написав він.

"Будь-які посилання на законодавчі неузгодженості у парламенті, де існує монобільшість, – блеф і параліч", – наголосив Арсеній Яценюк.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярные*:
 по комментариям | просмотрам

* - за 7 дней | за 30 дней | Подробнее
Цитата:
Я уверен всю реконструкцию набережной мы закончим ориентировочно до 1 сентября
Михаил Лысенко.

Источник
Цифра:
-30%
- снизилась стоимость отопления для жителей Днепра с декабря 2019 года.

Источник
copyright © gorod.dp.ua, ООО Сегодня Мультимедиа
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте