Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пн, 28 липня 2025
11:38

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

У Дніпрі відкрили грандіозну художню виставку

|«« «« »» »»|

Обласну ретроспективну виставку «Мистецтво Січеславщини» присвячено 90-річчю нашої області та 65-річчю створення обласної організації Спілки художників.

Цій виставці передував тривалий відбір найкращих робіт художників Дніпра та нашого регіону. У підсумку на експозиції представлені десятки справді найталановитіших і найнезвичайніших картин.

Виставку було відкрито вчора ввечері у салоні Січеславської організації НСХУ по Січеславській Набережній, 11.

На відкритті побувала арт-директор Дніпровського Будинку мистецтв Валентина Слобода та поділилася такими враженнями:

«Мистецька Січеславщина.

Під такою назвою відбулося першого грудня відкриття ретроспективної виставки нашої обласної організації Національної спілки художників України. Подія зібрала у виставковій залі на Набережній художників-авторів, відданих і нових шанувальників їх творчості. Ретроспектива присвячена організаторами 90-річчю нашої області, а також 65-річчю заснування ДОНСХУ і відображає головні акценти у мистецькому доробку художньої спільноти нашого краю за останні роки.

В експозиції представлені творчі роботи художників які проживають в нашому краї: Кам’янському, Нікополі, Жовтих водах, Петриківці і, звичайно, у Дніпрі. Розмай мотивів і технік. Переглядаючи виставлені твори, а їх близько двохсот, відзначаєш знайомі, милуєшся новими і навіть відкриваєш для себе щось неочікуване у вже здавалося б знайомому стилі когось із авторів. А головне усвідомлюєш: як багато вкладено художниками натхнення і праці. Образна система виставки - виразна, навіть трошки мажорна і створює святковий настрій.

Є відчуття часу. Так, Василь Тевяшов привертає нашу увагу до портретів сьогоднішніх захисників України, зображених з готовністю захищати свою землю, з вірою в Перемогу в очах. Невидимі мости поєднують реальних героїв цих картин з узагальненим образом легендарного козака роботи Сергія Ісаєва, фольклорними ремінісценціями Тетяни Корольової-Павлової, пошуком свого «я» Анатолія Гармаша. Кольоровими акцентами Леонід Антонюк талановито передає свій настрій, викликаний сьогоднішніми подіями.

Пейзажі, яких багато представлено на виставці, наповнені романтикою мальовничої України і повертають нас до мирного часу. Як же не любити ці прекрасні соняхи (Іван Коваленко, Олександр Ярошенко), замріяні човни у річці (Григорій Чернета), широчінь виднокругу рідного краю (Олександр Кусенко), перший сніг (Ярослав Милосердний)!

Не змінюють обраній в останні роки складній техніці емалі Станіслав Юшков та Сергій Боровський. Їх дуже гарні роботи затримували погляди відвідувачів та спонукали фотографів зафіксувати та зберегти цю рукотворну красу.

Приємно, що до творчого доробку авторів Січеславщини доєднались зі своїми гідними творчими пошуками художники-переселенці Борис Романов (Сєвєродонецьк) та Олександр Бондаренко (Маріуполь).

Роботи двох Валентин: Валентини Дробиш та Валентини Лаушкіної –пластичні та виразні. Маленьким відкриттям для мене став пастозний живопис Аделіни Браганець, яку я знаю як художницю, що тяжіє до імпресіоністичної манери.

Яскраво, як власне і завжди, буяли панно петриківських майстрів, що вірно бережуть традиції декоративного малювання.

В цілому експозиція наповнена щирою любов’ю до рідної землі та до людей, щирою добротою, що впливають на емоційний стан глядача. Тож: українські музи не мовчать, хоч сьогодні і «говорять гармати».

Якщо говорити про 65-річчя заснування ДОНСХУ, то напевно така виставка, крім представлених творів, могла би включати і твори тих художників, які стояли біля витоків створення мистецького осередку, і тих, хто складав ще якісь два десятиліття тому її осердя. Вірю, що такий вернісаж – попереду, після Перемоги.

Виставка працюватиме до кінця січня 2023 року.

Знайдіть час, завітайте, не пожалкуєте!».

Фото Володимира Ожуга зі сторінки Валентини Слободи.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  «Ера дешевих продуктів проходить»: експерт пояснив, чому шалено зростають ціни (14)

•  Ремонт за 348 мільйонів гривень: що відбувається на Старому мосту у Дніпрі (11)

•  У Дніпрі «швидка» ледь не збила людей внаслідок ДТП (відео моменту) (7)

•  У Дніпрі майже на півтора року обмежать рух по Амурському мосту: як рухатиметься громадський транспорт (7)

•   Поліція затримала 14-річного підлітка, підозрюваного у вбивстві жінки в Амур-Нижньодніпровському районі Дніпра (7)

•  «Панікувати ще не треба». Ярослава Магучіх відреагувала на перший за 3 роки фініш поза подіумом (6)

•  Кабмін виділяє понад 270 млн гривень на доплати вчителям (5)

•  В НБУ назвали причини росту цін на пальне: прогноз до кінця року (5)

•  Як кактус зі смітника став символом затишку цілого двору в Дніпрі (4)

•  Будують надземний пішохідний перехід: у Дніпрі перекриють одну з центральних вулиць (4)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
175
років Історичному музею

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті