Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пт, 23 травня 2025
00:07

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Криворожанин увійшов до команди станції «Академік Вернадський» в Антарктиді.

Криворожанин увійшов до команди станції «Академік Вернадський» в Антарктиді.

Повномасштабне вторгнення рф не має зупинити українську науку, зокрема, продовження неперервних досліджень на станції «Академік Вернадський» в Антарктиді.

Деякі ряди вимірювань тут тривають з 1947 року, є найдовшими на континенті і мають надзвичайну цінність для світової науки. Тому Національний антарктичний науковий центр готується до ротації зимівників 27-ї Української антарктичної експедиції (УАЕ), які майже рік працюють на станції. Їх має замінити команда 28-ї УАЕ (2023-2024 рр.), склад якої нині вже затверджено, повідомляють у Центрі.

Якою буде нова українська експедиція в Антарктику?

Продовжуючи позитивний досвід 27-ї УАЕ, конкурсна комісія відібрала до основного складу 14 учасників (до цього тривалий період їх було 12). Збільшення експедиції за рахунок науковців дозволяє виконувати більшу кількість досліджень на станції, зокрема, в межах багатьох міжнародних проєктів, в яких бере участь Україна.

Серед 14 учасників – 9 вчених (по 3 на кожен напрям – геофізика, метеорологія, біологія) та 5 представників команди життєзабезпечення: лікар, кухар, дизеліст, механік і сисадмін.

У 28-й УАЕ порівну досвідчених полярників і новачків. Таке співвідношення сприяє ефективній передачі досвіду зимування: проведення цілорічних наукових досліджень та забезпечення функціонування станції.

Очолює експедицію один з найдосвіченіших українських полярників, для якого це буде рекордна десята (!) зимівля, – геофізик Богдан Гаврилюк. Він був керівником 26-ї УАЕ, яка після успішного виконання всіх завдань повернулася в Україну вже після початку повномасштабної війни, навесні 2022-го. Прибувши додому, Богдан одразу став на захист України, вступивши до лав Прикордонної служби. Дотепер він виконував завдання на півночі України, зокрема в Чернігівській області, а зараз повертається до не менш важливої місії – цілий рік забезпечувати роботу станції «Академік Вернадський».

Ще одна особливість 28-ї УАЕ полягає в тому, що в ній буде троє учасників з попередньої, 27-ї УАЕ. Вчені – біолог Сергій Глотов (ви всі пам’ятаєте його чудові фото), геофізик Андрій Сопін і метеоролог Сергій Разумний – вирішили продовжувати свої дослідження на станції протягом наступного року і успішно пройшли конкурс. Це вперше в історії українських антарктичних експедицій одразу троє учасників залишаються зимувати на другий рік.

Також маємо констатувати, що нова експедиція складається суто з чоловіків. На жаль, цього року на конкурс подалося лише 5 жінок (для порівняння: торік кандидаток було 19), але вони не подолали всі етапи конкурсного відбору. Сподіваємося отримати більшу кількість заявок від жінок у наступну експедицію, адже останні 4 роки вони завжди входили до складу зимівель.

До складу нової експедиції увійшов мешканець Дніпроптерівщини — 50-річний дизеліст Сергій Попрієнко з Кривого Рогу. На станцію він вирушить уперше.

Склад 28-ї УАЕ

Керівник експедиції:

Богдан Гаврилюк – 1972 р.н., Радіоастрономічний інститут НАН України, м. Харків, геофізик (десята зимівля).

Біологи:

- Сергій Глотов – 1986 р.н., Державний природознавчий музей НАН України, м. Львів (друга зимівля);

- Вадим Ткаченко – 1992 р.н., Приазовський національний природний парк, м. Мелітополь, Запорізька обл. (друга зимівля);

- Тарас Перетятко – 1981 р.н., Львівський національний університет ім. Івана Франка, м. Львів (перша зимівля).

Метеорологи:

- Олександр Полудень – 1986 р.н., Український гідрометеорологічний центр, м. Київ (п’ята зимівля);

- Дмитро Кричун – 1978 р.н., Авіаційна метеорологічна станція цивільна «Кропивницький», м. Кропивницький (перша зимівля);

- Сергій Разумний – 1988 р.н., Центральна геофізична обсерваторія ім. Бориса Срезневського, м. Вишгород (Київська обл.) (четверта зимівля).

Геофізики:

- Андрій Сопін – 1982 р.н., Радіоастрономічний інститут НАН України, м. Харків (четверта зимівля);

- Андрій Олефір – 1996 р.н., Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», м. Київ (перша зимівля).

Команда життєзабезпечення:

- лікар Дмитро Мартиненко – 1990 р.н., м. Київ (перша зимівля);

- кухар Андрій Бобров – 1988 р.н., Київська область (перша зимівля);

- системний механік Олександр Милашевський – 1983 р.н., м. Чернігів (друга зимівля);

- дизеліст Сергій Попрієнко – 1973 р.н., м. Кривий Ріг (перша зимівля);

- системний адміністратор Сергій Салло – 1988 р.н., м. Кропивницький (перша зимівля).






Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
5
млн евро на нові тролейбуси витратить місто у 2025 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті