Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Ср, 30 квітня 2025
21:42

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Де знайти психологічну та юридичну підтримку сім’ям загиблих, полонених і безвісти зниклих воїнів

|«« «« »» »»|

Представники Центрального регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими сьогодні працюють в регіоні. Зустрілися з родинами оборонців, які зникли зі зв’язку. Відповіли на хвилюючі рідних питання. Консультував присутніх і психолог.

м Запит саме на таку підтримку збільшується. Де її отримати сім’ям, розповіли в ОВА.

«Головне наше завдання – пошук і повернення оборонців, які знаходяться у полоні чи вважаються безвісти зниклими. Забезпечуємо й родини воїнів всім необхідним. Допомагаємо оформлювати документи і отримувати їх від частин. Роз’яснюємо права та фахово впливаємо, якщо ними нехтують. Консультуємо з кримінальних проваджень і проведення ДНК-експертиз», – сказала керівниця Центрального регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Юлія Приймак.

Не менш важливий напрямок – психологічна підтримка. Тут робота з родинами загиблих, полонених та безвісти зниклих оборонців різниться. З останніми працювати важче, бо вони проживають стан невизначеної втрати, каже психолог Іван.

«Це коли одна їхня частина каже, що близька людина жива. Інша переживає за те, що є, – пояснив Іван. – Важливо у таких ситуаціях не закриватися і не уникати контактів. Сім’ї мають також розуміти – є велика ймовірність, що їхній воїн повернеться. І він буде емоційно виснаженим. Якщо вдома зустрінуть такі ж рідні, фактично їх поглине безвихідь. Тобто треба подбати про себе хоча б заради тих, на кого чекаєте».

Валентина втратила зв'язок зі своїм чоловіком півтора роки тому. Дев’ять місяців, як дівчина дізналася – він у полоні. На зустріч з представниками Координаційного штабу в ОВА прийшла, щоб поспілкуватися зі спеціалістами.

«Коли чоловік зник було складно. Декілька місяців взагалі не могла працювати. Пізніше зрозуміла, що та ж робота – це можливість відволіктися. Плюс ти змушуєш себе встати зранку. І навіть це має значення, – поділилася Валентина. – Після сьогоднішньої розмови з психологом легше. Не треба соромитися. Звертайся до спеціалістів, щоб десь брати необхідні сили».

З запитами сім’ї загиблих, полонених та безвісти зниклих можуть звертатися на «гарячу» лінію Координаційного штабу – 0 800 200 606.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Читайте також:

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  Мер Дніпра поконфліктував з ректором ДНУ через Палац студентів та Акваріум (41)

•  Скільки людей проживають в Україні: МВФ оприлюднив оцінку чисельності населення (39)

•  220 вольт більше не буде: в Україні змінюється стандарт напруги в електромережі (19)

•  Чи можна брати собак у магазини: думки мешканців Дніпра (опитування) (17)

•  У Дніпрі провели космічні наукову конференцію та конкурс (10)

•  «У мене немає особистого «водоканалу», «електротранспорту» або «палаців дітей та юнацтва»: Мер Дніпра спростував заяви про рейдерське захоплення Палацу студентів (7)

•  «Укрпошта» торгуватиме ковбасою: у держкомпанії анонсували «революційну» послугу (6)

•  Від Людмили до Лючиї – дніпрянам нагадали історію популярного ресторану (6)

•  Ошукала роботодавця: поліція Дніпра викрила 27-річну зловмисницю (5)

•  Жителів Дніпра атакують змії та кліщі. Що робити? (5)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
210
років від дня народження відомої письменниці Олени Андріївни Ган

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті