Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Нд, 04 травня 2025
22:10

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

На що впливає «залоза-метелик» і як її зберегти: пояснення дніпровської лікарки

На що впливає «залоза-метелик» і як її зберегти: пояснення дніпровської лікарки

На Дніпропетровщині за останні два роки кількість звернень щодо захворювань щитоподібної залози зросла у п’ять разів. Це хвороба, яка займає друге місце після цукрового діабету.

Про це Відкритому розповіла лікар ендокринолог Дніпропетровського обласного клінічного центру діагностики та лікування Ольга Кулик.

Патологією щитоподібної залози страждає близько 200 млн. людей. Це хвороба, яка займає друге місце після цукрового діабету. За останні 10 років значно збільшилась кількість захворювань пов’язаних з нею. 8% населення України страждають від цього. На Дніпропетровщині за останні два роки кількість звернень щодо захворювань щитоподібної залози зросла у п’ять разів.

“Значне зростання захворюваності пов’язано із екологією, йододефіцитом, з недостатньо збалансованим харчуванням, стресами, вірусними захворюваннями, гормональними порушеннями. Хворіють чоловіки, жінки, підлітки, люди похилого віку. Саме жіноча категорія населення має захворювання щитоподібної залози у 10 разів частіше ніж всі інші. Тому необхідно проходити профілактичний огляд щорічно, а тим, хто має спадковість у цій хворобі, то рекомендовано і двічі на рік”, – говорить Ольга Кулик.

Щитоподібна залоза має форму метелика й розташована на передній поверхні шиї. Вона виробляє гормони, які контролюють усі обмінні процеси в організмі — від поділу клітин до терморегуляції тіла й швидкості роботи мозку.

“Якщо є візуальне збільшення залози, то лікар це, звичайно, побачить. Але частіше це все-таки форми, непомітні для пальпаторного обстеження. Їх виявляють під час скринінгу, коли роблять УЗД молочних залоз, щитоподібної залози. Рак щитоподібної залози взагалі можуть визначити випадково. Ми його зараз виявляємо на мінімальних стадіях. Хочу наголосити, що перш ніж займатися активною йодопрофілактикою, усе таки бажано зробити аналіз гормонів щитоподібної залози ТТГ й Т4. Якщо є тиреотоксикоз, то йодопрофілактика непотрібна. Там, навпаки, треба зменшувати рівень гормонів щитоподібної залози”, – додає лікарка.

Більше дивіться у відео:

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  На архітектурно-містобудівній раді Дніпра вибухнув гучний скандал (24)

•  Мер Дніпра поконфліктував з ректором ДНУ через Палац студентів та Акваріум (13)

•  Скільки людей проживають в Україні: МВФ оприлюднив оцінку чисельності населення (13)

•  Біг Тейсті йде з меню McDonald’s: українці ридають (12)

•  У Дніпрі біля будинку Органної музики Chery Tiggo влетіла у вантажівку: водія легкової автівки шпиталізували (8)

•  «У мене немає особистого «водоканалу», «електротранспорту» або «палаців дітей та юнацтва»: Мер Дніпра спростував заяви про рейдерське захоплення Палацу студентів (8)

•  Чи можна брати собак у магазини: думки мешканців Дніпра (опитування) (7)

•  У Дніпрі з палацу «Метеор» розкрадають металеві конструкції (7)

•  Ошукала роботодавця: поліція Дніпра викрила 27-річну зловмисницю (5)

•  Як міг увічнити Дніпро на своїх картинах Ван Гог? (4)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
175
років Історичному музею

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті