Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пт, 02 травня 2025
03:04

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

На Дніпропетровщині встановлять пристрої автоматичного моніторингу радіації

На Дніпропетровщині встановлять пристрої автоматичного моніторингу радіації

У 2024 році в Україні посилять громадський моніторинг радіаційного фону.

Протягом року встановлять по країні більше ніж 100 пристроїв автоматичного моніторингу. Понад 10 – на Дніпропетровщині. Усі дані будуть доступні публічно на порталі SaveEcoBot, розповів фахівець команди SaveDnipro Павло Ткаченко.

Суспільне перевірило, який радіаційний фон у Дніпрі. Разом зі співробітницею ДНУ імені Гончара Поліною Корженевською провели заміри у різних районах міста. За підсумками — радіаційний фон коливається у межах норми.

Безпечною для людини є показник радіаційного фону до 0,3 мікрозіверта на годину, розказав доцент Дніпровського національного університету імені Гончара Олег Маренков. Тривале перевищення рівня негативно впливає на організм, зокрема, може викликати у людини променеву хворобу.

За словами фахівця, підвищення радіаційного фону може відбуватися як через природні чинники, так і через штучні, наприклад, техногенні аварії. Зокрема, підвищений рівень радіації фіксували на Дніпропетровщині після вибуху на Чорнобильській атомній станції. Останні ж роки спостережень в регіоні показники в нормі, сказав Олег.

"З тих даних, що зібрали по різних ділянках, наскільки я знаю, це й озеро Котлован було, і парки, то перевищення фону немає. Є певні коливання, але вони в межах норми", — розповів він.

Регулярне вимірювання радіаційного фону науковці проводять у Дніпрі щодня вже близько 40 років. Втім результати публікують лише у випадку необхідності.

"Зараз я рідше це публікую, оскільки немає перевищення радіації. Публікації з’являються лише коли люди хвилюються або якась позаштатна ситуація десь відбувається", — сказав Олег Маренков.

За його словами, однією з загроз для радіаційної безпеки у Дніпрі є окупація військами РФ Запорізької атомної електростанції та пов’язані з цим ризики. Втім, у разі небезпечної ситуації на ЗАЕС громадяни матимуть чіткі інструкцій дій від спеціальних служб, розповів фахівець.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  Мер Дніпра поконфліктував з ректором ДНУ через Палац студентів та Акваріум (45)

•  Скільки людей проживають в Україні: МВФ оприлюднив оцінку чисельності населення (41)

•  На архітектурно-містобудівній раді Дніпра вибухнув гучний скандал (17)

•  Чи можна брати собак у магазини: думки мешканців Дніпра (опитування) (15)

•  220 вольт більше не буде: в Україні змінюється стандарт напруги в електромережі (12)

•  У Дніпрі провели космічні наукову конференцію та конкурс (10)

•  Біг Тейсті йде з меню McDonald’s: українці ридають (8)

•  «У мене немає особистого «водоканалу», «електротранспорту» або «палаців дітей та юнацтва»: Мер Дніпра спростував заяви про рейдерське захоплення Палацу студентів (7)

•  «Укрпошта» торгуватиме ковбасою: у держкомпанії анонсували «революційну» послугу (6)

•  Жителів Дніпра атакують змії та кліщі. Що робити? (6)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
125
років від дня народження Володимира Васильовича Самодриги – видатного архітектора, чиї будівлі відомі кожному мешканцю Дніпра

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті