Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Ср, 30 квітня 2025
16:08

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Пільговий період, реструктуризація і пролонгація боргу: українські банки допомагають боржникам відновити платоспроможність

Пільговий період, реструктуризація і пролонгація боргу: українські банки допомагають боржникам відновити платоспроможність

Українські банки застосовують позасудові реструктуризації та пролонгацію боргу з пільговим періодом для підтримки клієнтів з кредитними труднощами. Завдяки цим заходам обсяг непрацюючих кредитів за півроку скоротився на 4,2 млрд грн.

З метою підтримки клієнтів у ситуації труднощів із кредитами, українські банки застосовують позасудові реструктуризації, а також можлива пролонгація боргу з пільговим періодом сплати процентів. Про це розповідає звіт пресслужби і ТГ-канал НБУ, передає УНН.

Від початку повномасштабного російського вторгнення кількість непрацюючих кредитів зросла, але українські банки впроваджують інструменти, покликані допомогти із відновленням платоспроможності клієнтів.

Найпоширенішими інструментами роботи банків із непрацюючими кредитами є позасудові реструктуризації. Вони покликані пом’якшити боргове навантаження на клієнта і дати йому змогу відновити платоспроможність – йдеться у звіті Нацбанку.

Банки реструктурували близько половини всіх корпоративних NPL (рівень непрацюючих кредитів – ред.), що сьогодні залишаються на їхніх балансах.

До 24 лютого 2022 року найпоширенішою поступкою клієнтам із NPL була пролонгація боргу. Втім з пільговим періодом сплати процентів за кредитом - лише зрідка.

З початку повномасштабної війни банки стали гнучкішими, передає НБУ.

Щоб залишити більше ресурсів клієнту для швидшого відновлення його фінансового стану, поєднували одночасно кілька інструментів. У 62% випадків це комбінація інструментів пролонгації кредиту та надання пільгового періоду для сплати процентів – інформує фінансовий регулятор.

Слід зазначити, що банки все ж таки не дуже часто знижують ставки, винятками були реструктуризації, проведені відповідно до Закону "Про фінансову реструктуризацію", які переважно проводилися до 2022 року, додається у звіті.

У врегулюванні NPL остаточним інструментом "останньої надії" є стягнення та продаж банком застави.

При цьому "воєнні" NPL забезпечені краще.

Завдяки комплексним заходам банків обсяг NPL за шість місяців цього року скоротився на 4,2 млрд грн до 418,2 млрд грн, повідомляють фінансисти.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  Мер Дніпра поконфліктував з ректором ДНУ через Палац студентів та Акваріум (41)

•  Скільки людей проживають в Україні: МВФ оприлюднив оцінку чисельності населення (38)

•  220 вольт більше не буде: в Україні змінюється стандарт напруги в електромережі (19)

•  Чи можна брати собак у магазини: думки мешканців Дніпра (опитування) (16)

•  У Дніпрі провели космічні наукову конференцію та конкурс (10)

•  «У мене немає особистого «водоканалу», «електротранспорту» або «палаців дітей та юнацтва»: Мер Дніпра спростував заяви про рейдерське захоплення Палацу студентів (7)

•  «Укрпошта» торгуватиме ковбасою: у держкомпанії анонсували «революційну» послугу (6)

•  Від Людмили до Лючиї – дніпрянам нагадали історію популярного ресторану (6)

•  Ошукала роботодавця: поліція Дніпра викрила 27-річну зловмисницю (5)

•  З України не випускали відомої дніпровської адвокатеси. Що зараз? (4)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
70
років Придніпровській ТЕС

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті