Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Чт, 01 травня 2025
01:02

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

У Дніпрі відновила роботу «Станція «Зевс-2»

У Дніпрі відновила роботу «Станція «Зевс-2»

На початку лютого дані зі станції моніторингу якості атмосферного повітря «Зевс-2» знову з’явилися онлайн, на мапі EcoCitу. Їх можна відслідковувати в реальному часі, без фільтрів та без обробки експертів.

EcoCitу – це мережа громадського моніторингу якості атмосферного повітря. На мапу сайту виводять дані зі станцій вимірювання якості повітря з різних куточків України. Посилання на станцію «Зевс-2» на EcoCitу. Станція знаходиться на вул. Космічна.

«Зевс-2» обладнана приладами КП Центр екологічного моніторингу Дніпропетровської обласної ради (ЦЕМ). Це – референтна, сучасна станція. «Зевс-2» демонструє максимально точні результати вимірювання і передає їх на сервер. Параметри станції відповідають нормам українського та міжнародного законодавства.

Відновити роботу «Зевс-2» допомогла Чеська неурядова організація «Арніка» та Чеська агенція розвитку. На мапі EcoCitу станція не з’являлася протягом майже трьох років. Через російське повномасштабне вторгнення Дніпропетровська обласна рада поставила на паузу фінансування роботи ЦЕМ.

Але під час війни дослідження якості повітря особливо на часі. Бойові дії негативно впливають на стан довкілля. Обстріли і російські атаки призводять до руйнувань та пожеж. Усе це залишає відбиток на якості атмосферного повітря і впливає на життя та здоров’я.

– Люди можуть бачити в реальному часі, що відбувається і реагувати. Принаймні якщо фіксується перевищення певних показників, треба зачинити вікна, не виходити на вулицю, не гуляти з дітьми, – пояснив Олексій Ангурець.

Дані з «Зевс-2» на EcoCitу подаються в реальному часі, без фільтрів та аналізу від експертів.

– Ми зробили це свідомо, щоб люди бачили дані, як вони є. Так, «Зевс-2» – повністю сучасна станція, але на ній також бувають технічні помилки. Бо будь-яке обладнання, яким би модерновим воно не було, може мати похибки або локальні впливи. Але ми бажаємо повернути довіру населення до екологічного моніторингу, тому було прийнято рішення давати наразі дані в первинному вигляді як є, – пояснив Олексій Ангурець.

Станція «Зевс-2» вимірює мікропил ТЧ2,5 та ТЧ 10, діоксид азоту, чадний газ, аміак, озон, вологість, атмосферний тиск, температуру та радіаційний фон. Останній є особливо важливим показником в умовах російського повномасштабного вторгнення.

– Дніпро не так далеко знаходиться від Запорізької АЕС. Звичайно така відстань не є чинником безпосереднього впливу на ситуації в місті, але я вважаю, що мешканці Дніпра мають володіти інформацією про радіаційний стан довкілля. Це – ще один аргумент на користь виведення даних «Зевсу-2» на платформу EcoCitу, – переконаний Олексій Ангурець.
Дані зі станції дослідники зберігають для детальної обробки масивів за місяць, півроку, рік та інші проміжки часу. Це дає можливість проаналізувати, що саме стало причиною забруднення.

Відкриті дані – це ще один важіль впливу на владу. За якість повітря у Дніпрі відповідає департамент екологічної політики міськради. При ньому працює Комісія з питань здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря та управління якістю атмосферного повітря у місті Дніпро. Якщо рівень забруднення значно перевищує норму, екологи надають інформацію міській владі. На основі цих даних чиновники зможуть знайти рішення, для поліпшення ситуації.

– Зараз ми використовуємо відкриті дані для визначення впливу на якість повітря промисловості і бойових дій. Після війни дані моніторингу будуть потрібні для ухвалення рішень міською владою щодо покращення стану атмосферного повітря і життя загалом, – констатував Олексій Ангурець.

Оновлення роботи «Зевс-2» є важливим кроком у розвитку екологічного моніторингу та забезпеченні прозорості даних про стан атмосферного повітря. Завдяки відкритому доступу до інформації, мешканці Дніпра та всі зацікавлені можуть самостійно оцінювати якість повітря у своєму регіоні та вживати необхідних заходів для захисту здоров'я.


Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  Мер Дніпра поконфліктував з ректором ДНУ через Палац студентів та Акваріум (42)

•  Скільки людей проживають в Україні: МВФ оприлюднив оцінку чисельності населення (39)

•  220 вольт більше не буде: в Україні змінюється стандарт напруги в електромережі (19)

•  Чи можна брати собак у магазини: думки мешканців Дніпра (опитування) (17)

•  У Дніпрі провели космічні наукову конференцію та конкурс (10)

•  «У мене немає особистого «водоканалу», «електротранспорту» або «палаців дітей та юнацтва»: Мер Дніпра спростував заяви про рейдерське захоплення Палацу студентів (7)

•  Від Людмили до Лючиї – дніпрянам нагадали історію популярного ресторану (6)

•  «Укрпошта» торгуватиме ковбасою: у держкомпанії анонсували «революційну» послугу (6)

•  Жителів Дніпра атакують змії та кліщі. Що робити? (5)

•  Ошукала роботодавця: поліція Дніпра викрила 27-річну зловмисницю (5)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
70
аварійних дитячих та тренажерних майданчиків планують відремонтувати у 2024 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті