Нові експозиції Меморіального Будинку-музею Яворницького присвячені темі Кобзаря.
9-10 березня в Україні відзначають Шевченківські дні, присвячені дням народження та смерті великого Кобзаря.
Одразу дві виставки на честь цих днів відкрито на Садибі Яворницького на площі Шевченка, 5.
Про них розповів давній друг Міського сайту, завідувач відділу Дніпропетровського історичного музею імені Яворницького Максим Кавун:
«Меморіальний будинок-музей Дмитра Яворницького підготував дві спеціальні міні-виставки.
Перша з міні-виставок присвячена історії пам'ятників Кобзарю в парку його імені.
Маловідомий факт - існували 3 (!) пам'ятники поетові в парку та один планувався, але не був реалізований.
МІНІ-ВИСТАВКА: "Чотири пам'ятники Кобзарю в парку на Дніпрових кручах. Ідеї та втілення" (з колекції Максима Кавуна).
Відвідувачі мають змогу дізнатися:
Де і коли планувався перший пам'ятник Т. Г. Шевченкові в парку, і як він мав виглядати?
В які часи й на яких локаціях існували перші два пам'ятники поету в парку?
Чому скульптурні зображення поета "переміщувалися" на території парку?
Естетичні та технічні особливості пам'ятника Т. Г. Шевченку на Монастирському острові.
На виставці представлені оригінальні світлини, графічні матеріали та цікаві сувенірні предмети, які пов'язані з темою пам'ятників Т. Г. Шевченка.
Нагадаємо, що Меморіальний будинок-музей Д.І. Яворницького (площа Шевченка, 5) чекає на відвідувачів у наступні дні: середа, п'ятниця, субота, з 11:00 до 16:00».
Фото Максима Кавуна.
![]() |
Gorod`ській дозор |
![]() |
Фоторепортажі та галереї |
![]() |
Відео |
![]() |
Інтерв`ю |
![]() |
Блоги |
Новини компаній | |
Повідомити новину! | |
![]() |
Погода |
![]() |
Архів новин |