Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Нд, 07 червня 2026
10:27

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Справа ПриватБанку: САП повідомила про завершення розслідування щодо Коломойського та ще п'ятьох осіб

Справа ПриватБанку: САП повідомила про завершення розслідування щодо Коломойського та ще п'ятьох осіб

Прокурор САП ухвалив рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно ексвласника ПриватБанку Ігоря Коломойського та ще п’ятьох осіб банку, яких підозрюють у заволодінні понад 9,2 млрд гривень. Детективи НАБУ розпочали відкриття матеріалів справи для ознайомлення стороні захисту.

Прокурор САП ухвалив рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно ексвласника ПриватБанку Ігоря Коломойського та ще п’ятьох осіб банку, яких підозрюють у заволодінні понад 9,2 млрд гривень. Про це повідомляє пресслужба САП, передає УНН.

"23 липня 2025 року прокурор САП прийняв рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно кінцевого бенефіціарного власника ПАТ КБ ПриватБанк та ще 5 осіб - колишніх працівників банківської установи, підозрюваних у заволодінні понад 9,2 млрд гривень коштів ПриватБанку", - ідеться в повідомленні САП.

Детективами НАБУ за дорученням прокурора САП, як вказано, розпочато відкриття стороні захисту матеріалів справи для ознайомлення.

"У межах досудового розслідування встановлено, що протягом січня-березня 2015 року один із власників ПриватБанку з метою подальшого фінансування підконтрольної офшорної компанії та збільшення власної частки у статутному капіталі банку розробив злочинний план заволодіння коштами банківської установи", - сказано у повідомленні САП.

"Для реалізації свого злочинного умислу особа залучила 5 працівників банку, серед яких голова правління; заступник керівника напряму - директор департаменту міжбанківського дилінгу, який одночасно був довіреним представником компанії-нерезидента, пов’язаної з АТ КБ ПриватБанк; заступник голови правління - директор казначейства; начальник департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства та заступник керівника департаменту з обслуговування рахунків ЛОРО банків-кореспондентів, нерезидентів головного офісу ПАТ КБ ПриватБанк", - повідомили в САП.

Схема, як зазначається, полягала у штучному створенні організованою групою зобов’язання банку виплатити одній із підконтрольних компаній понад 9,2 млрд грн за нібито зворотний викуп власних облігацій за завищеною вартістю шляхом підробки відповідних документів.

Частина цих коштів, а саме понад 446 млн грн, за повідомленням, була легалізована шляхом перерахування під виглядом операцій з купівлі-продажу цінних паперів на особистий рахунок кінцевого бенефіціара ПриватБанку через низку фінансових операцій з підконтрольними компаніями. У подальшому, як зазначається, вони були внесені ним до статутного капіталу банку з метою виконання вимог програми фінансового оздоровлення ПриватБанку. Рештою коштів зловмисники розпорядились на власний розсуд, вказали у відомстві.

Дії усіх осіб кваліфіковано за ознаками злочинів, передбачених ст. ст. 191, 209, 366 КК України, залежно від ролі кожного учасника злочинної схеми.

Gorod.dp.ua на Facebook.


Журналюги-идиоты  (25.07.25 23:51): Надо было написать ещё пяти человекам Відповісти | З цитатою
гость  (24.07.25 10:26): Ну так и шо теперь? Коломойшу таки посадят? Відповісти | З цитатою
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  Мовний скандал у гімназії Дніпра: вчителька вигнала з класу доньку військових через зауваження за викладання російською (11)

•  У Дніпрі військовослужбовців ТЦК викрали чоловіка, а коли йому стало погано, викинули його біля смітника (11)

•  «МАФам місце не на вулицях, а на перших поверхах будівель!» - вважають архітектори Дніпра (7)

•  Викрито мешканця Дніпропетровщини, який знімав на відео для спецслужб рф військові гелікоптери та передавав дані про винищувачі (7)

•  Газонокосарка ледь не вбила 55-річного мешканця Дніпра (4)

•  У Дніпрі на проспекті Яворницького група підлітків жорстоко побила жінку: розшукують свідків (3)

•  50 пошкоджених будинків і понад 2,1 тисячі вибитих вікон. Філатов розповів про чималі руйнування житлового фонду після нічної атаки (3)

•  Розбещував рідних доньок: колишній священик із Дніпра отримав 10 років ув'язнення (3)

•  У Дніпрі на Новому мості Nissan врізався у Volkswagen після того, як його протаранив Renault: відео моменту (3)

•  У Дніпрі через ракетний удар сильно пошкоджено підприємство з виробництва повітряних кульок (2)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
50
років тому почали будувати «свічки» на Перемозі.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті