Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пн, 28 липня 2025
23:28

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Як уберегтися від сонячних чи теплових ударів і надати першу допомогу: поради сімейної лікарки

Як уберегтися від сонячних чи теплових ударів і надати першу допомогу: поради сімейної лікарки

Медики нагадують: важливо дотримуватися простих правил, щоб уникнути теплових та сонячних ударів. Перегрів, тепловий удар та надлишок води в організмі (гіпонатріємія) можуть бути дуже небезпечними. Особливо це стосується дітей, літніх людей та тих, хто має проблеми з серцево-судинними захворюваннями.

Сімейна лікарка Ніна Валеріївна каже, що з настанням спеки звернення пацієнтів з хронічними захворюваннями до медиків почастішали вдвічі. Тож, щоб вберегти себе, слід уникати перебування на сонці з 11 до 17 години.

«Якщо все ж потрібно вийти в цей час, продумайте свій маршрут, щоб робити невеличкі перерви там, де є кондиціонери. Завжди носіть легкий одяг з бавовни чи льону. Обов'язково надягайте капелюх з широкими полями. Використовуйте крем від сонця з захистом SPF 30+. Ніколи не залишайте дітей чи тварин у зачиненій машині навіть на хвилину — це дуже небезпечно», — зазначила сімейна лікарка.

І нагадала про загальні ознаки сонячного удару – запаморочення, головний біль, почервоніле обличчя, потемніння в очах, нудота, розлади зору, кровотеча з носа.

При тепловому ударі перегрівається усе тіло, порушується виділення поту. Цьому сприяє вологість і висока температура повітря, а також перевтома, активна фізична робота у синтетичному, шкіряному чи прогумованому одязі.

Ознаки теплового удару: шкіра гаряча, суха (іноді без поту), температура тіла вище 39°C. Може бути слабкість, запаморочення, головний біль, прискорене серцебиття, нудота, блювання, сплутана свідомість, непритомність або судоми.

Перша допомога як при сонячному, так і при тепловому ударах – однакова. Слід негайно винести потерпілого на свіже повітря, обов’язково у тінь або до прохолодного, добре вентильованого приміщення. Укласти на бік, розстібнути одяг, покласти на місця пульсації холодний компрес, дати попити прохолодної води маленькими ковтками і за потреби викликати швидку.

Окрім теплового удару, є ризик гіпонатріємії. Таке трапляється, якщо пити багато чистої води у спеку, але не поповнювати солі. Ознаки гіпонатріємії: нудота, головний біль, судоми м'язів, слабкість, втрата орієнтації. У важких випадках може бути втрата свідомості або набряк мозку.

Цей стан небезпечний для життя, особливо для дітей, літніх людей та спортсменів. Щоб цього уникнути, треба пити воду регулярно, потроху протягом дня, пів склянки або склянку води кожні 30-60 хвилин.

«Якщо ви сильно пітнієте, обов'язково відновлюйте електроліти, адже організму потрібен баланс солей, таких як натрій, калій та магній. Це життєво важливо для правильної роботи серця, мозку та м'язів. Можна купити електролітні розчини або зробити вдома: на 1 літр води додайте 1 чайну ложку солі, 4 чайні ложки цукру та пів чайної ложки соди (за бажанням). Для кращого смаку можна додати лимонний сік», — розповіла Ніна Валеріївна.

Вона також порадила обмежити кількість кави у спеку та солодких газованих напоїв. Кава — сечогінний напій, а солодка газована вода не втамовує спрагу і може викликати надлишок води в організмі.

Сімейна лікарка також порадила літнім людям та тим, хто приймає сечогінні ліки, від тиску, бета-блокатори та антидепресанти, звернутися до свого сімейного лікаря, щоб отримати поради, як вберегти себе під час спеки.



Gorod.dp.ua на Facebook.


хахаха  (28.07.25 16:14): нине валерьевне респект и уважуха Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  «Ера дешевих продуктів проходить»: експерт пояснив, чому шалено зростають ціни (14)

•  Ремонт за 348 мільйонів гривень: що відбувається на Старому мосту у Дніпрі (12)

•   Поліція затримала 14-річного підлітка, підозрюваного у вбивстві жінки в Амур-Нижньодніпровському районі Дніпра (7)

•  У Дніпрі «швидка» ледь не збила людей внаслідок ДТП (відео моменту) (7)

•  «Панікувати ще не треба». Ярослава Магучіх відреагувала на перший за 3 роки фініш поза подіумом (6)

•  У Дніпрі майже на півтора року обмежать рух по Амурському мосту: як рухатиметься громадський транспорт (6)

•  Кабмін виділяє понад 270 млн гривень на доплати вчителям (5)

•  В НБУ назвали причини росту цін на пальне: прогноз до кінця року (5)

•  У центрі Дніпра продають легендарний нічний клуб (4)

•  Будують надземний пішохідний перехід: у Дніпрі перекриють одну з центральних вулиць (4)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
125
років від дня народження Володимира Васильовича Самодриги – видатного архітектора, чиї будівлі відомі кожному мешканцю Дніпра

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті