Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
пн, 12 мая 2025
17:14

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Україна через два місяці може втратити шанс отримати міжнародні кредити для сільського господарства

Україна має всі можливості отримати значні фінансові ресурси для сільського господарства — для цього необхідно лише встигнути до 1 січня 2007 року подати заявку на прийняття зобов’язань по статті 3.4 Кіотського протоколу, однак саме «встигнути» і є найбільшою проблемою Такий коментар інформагентству «Придніпров’я» надали фахівці Корпорації «Агро-Союз» (Дніпропетровськ).

«З липня Міністерство охорони природного середовища, а відтепер і Міністерство аграрної політики, розглядають таку можливість. Пройшло п’ять місяців. Залишилося два — Україна за крок до того, щоб втратити можливість за рахунок міжнародних інвестицій підтримати свою природну «біофабрику», — відзначають фахівці.
Україна зайняла положення провідного продавця «вуглецевих кредитів»: рівень викидів CO2 (за даними 2004 року) складає лише 43% від встановленої протоколом квоти.
Ця перевага дісталася країні не за рахунок впровадження енергозберігаючих технологій, а через спад виробництва у 1990-х роках, що сприяло глобальному зменшенню забруднення повітря.


Як пояснили в «Агро-Союзі», Кіотський протокол – міжнародна угода, що передбачає зниження викидів вуглекислого газу (CO2). Згідно з угодою, для кожної країни встановлена максимально допустима межа викидів CO2 в атмосферу і надається право продавати свої «вуглецеві кредити» різним підприємствам, у тому числі й з інших країн. Країни, які перевищують встановлену квоту викидів, змушені будуть закуповувати кредити в країн, що виконують свої зобов'язання в рамках протоколу.

«Наприклад, яка-небудь компанія в Японії може заплатити землевласникові в Україні за те, що він посадить ліс (рослинна біомаса якого буде поглинати CO2 з атмосфери) чи запровадить сучасні технології орання, відмовившись від екологічно шкідливої та економічно неефективної глибокої обробки ґрунту», — відзначають у Корпорації.

Як зазначають в Корпорації «Агро-Союз», все більше аграрних господарств України переходять на енергозберігаючі технології обробки ґрунту, і враховуючи економічну складову, у майбутньому ця тенденція буде тільки зростати.

«Якщо «нульова» обробка ґрунту вже практикується на українських землях, то чому б не використати ще й фінансові стимули, які передбачені в рамках таких міжнародних ініціатив, як Кіотський протокол? Водночас, це дозволило б покращити здоров’я українських земель, родючість яких, у результаті неправильного господарювання, вже практично знищено», — відзначають аграрії.

«Як приклад: взявши на себе зобов’язання по статті 3.4 Кіотського протоколу, Румунія вже отримала $3,66 млн за емісійний кредит 1,018 млн т CO2 (за посадку лісу). Чи встигне скористатися своїм шансом Україна? Часу майже не залишилося», — констатують в «Агро-Союзі».

Довідка: Завдання Кіотського протоколу: зменшити за період 2008-2012 років емісію парникових газів на 5% у порівнянні з рівнем 1990 року. Таким чином, Україна як учасниця договору зобов'язана дотримуватися емісії на рівні 1990 року.

На сьогодні Україна зайняла положення провідного продавця «вуглецевих кредитів»: рівень викидів CO2 (за даними 2004 року) складає лише 43% від встановленої протоколом квоти. Ця перевага дісталася Україні не за рахунок впровадження енергозберігаючих технологій, а через спад виробництва в 90-х роках, що сприяло глобальному зменшенню забруднення повітря.

Ця перевага є тимчасовою, впевненні експерти: по-перше, розвинені країни не надто зацікавлені купувати кредити вуглецю у країни, що отримала їх через різкий спад виробництва, по-друге, не запроваджуючи ресурсозберігаючі технології і водночас відновлюючи економічний потенціал, Україна поступово втрачатиме свою перевагу і, не виключено, врешті решт, сама змушена буде купувати кредити в інших країн.
Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  У Дніпрі з палацу «Метеор» розкрадають металеві конструкції (17)

•  У Дніпрі над Слобожанським проспектом починають будувати надземний перехід (16)

•  Коломойському продовжили запобіжний захід у справі про замовне вбивство (14)

•  Скільки людей проживають в Україні: МВФ оприлюднив оцінку чисельності населення (8)

•  Українці різко скоротили купівлю доларів у банках (8)

•  На Дніпропетровщині створять ще 10 сучасних майстерень у профтехах та коледжах (8)

•  У Дніпрі на Набережній Перемоги у потрійній ДТП Audi «закинуло» на мотоцикл: відео моменту (6)

•  У Дніпрі на Донецькому шосе чоловік загинув під колесами трамвая (відео моменту) (5)

•  На архітектурно-містобудівній раді Дніпра вибухнув гучний скандал (5)

•  У Дніпрі на проспекті Богдана Хмельницького трамвай №12 протаранив три автівки: рух електротранспорту заблокований (5)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
125
лет со дня рождения Владимира Васильевича Самодриги – выдающегося архитектора, чьи здания известны каждому жителю Днепра

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте