Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Вт, 06 травня 2025
08:29

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Перший заступник міського голови Анатолій Крупський про ліквідацію наслідків трагедії

13 жовтня 2007 року о 10.48 виникла надзвичайна ситуація – вибух побутового газу у житловому будинку міста Дніпропетровська за адресою: вул.Мандриківська, 127. Будинок - 1992 року будівництва . Власник – житлово-будівельний кооператив. У будинку зареєстровано 397 мешканців. Також проживало, але не зареєстровано, ще 75 чоловік.

Внаслідок вибуху відбулося руйнування третього під‘їзду (40 квартир), зруйновано технічний поверх та дах будинку.

Елементами будівельних конструкцій під час вибуху зруйновано будинок приватного сектора.

Перші підрозділи МНС прибули на місце надзвичайної ситуації о 10.59. Було врятовано 70 чоловік.

З метою проведення аварійно-відновлювальних робіт силами МВС забезпечено охорону місця надзвичайної ситуації та організовано рух транспорту.

На першому етапі для проведення рятувальних робіт залучалися підрозділи МНС, Дніпропетровського гірничорятувального загону та техніка комунальних служб міста. У перший та наступні дні для ліквідації аварії комунальними підприємствами та підприємствами іншої форми власності надано у розпорядження підрозділів МНС 23 одиниці важкої автомобільної техніки (КРАЗи), 2 великі навантажувачі, 1 бульдозер (Т-130), автовишка (4 одиниці), крани (4 одиниці) тощо.

Створено міський робочий штаб з ліквідації надзвичайної ситуації.

Загальна кількість осіб для проведення аварійно-рятувальних робіт та охорони місця аварії становить близько 450 чоловік.

Для проведення аварійно-рятувальних робіт залучалися аварійні підрозділи Кривого Рогу, Павлограда, Донецька; кінологи від Київського та Харківського аварійних підрозділів.

Після аварії було відключено від газо- та електропостачання 43 житлові будинки та 6 гуртожитків, магазини, офіси тощо.

Бригадами газової служби, Обленерго за участю працівників житлових підприємств 15.10.07 о 17.05 було відновлено електропостачання всіх будинків після відповідного складання протоколів та затвердження їх заступником міського голови Медведчуком В.М. Газопостачання планується відновити, але воно затримується з причини додаткової перевірки всіх газових приладів по кожній квартирі. Для ліквідації наслідків задіяно понад 200 фахівців управління комунального господарства та 240 - управління житлового господарства.

14.10.07 створено комісію щодо обстеження стану конструктивів та мереж прилеглих будинків із залученням фахівців необхідних служб та наукових установ. Висновки комісії очікуються до 18.10.07. На середу 17.10.07 виконано засклення 113 квартир та лоджій, 14 приватних будинків. Роботи закінчено.

За період з 13.10.07 по 16.10.07 задіяно 78 одиниць пасажирського автотранспорту (59 автобусів і 19 мікроавтобусів). Автотранспорт залучався із АТП 11201, 11203, 11205, ТОВ „Технополіс”, ТОВ „Ігрек”, АТП-32, ТОВ „Ніктранс”.

Здійснювалась доставка потерпілих від місця аварії до готелів міста і у зворотному напрямку до СШ № 76, перевозились речі потерпілих, гуманітарна допомога, обслуговувалась організація поховань.

ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я:

Внаслідок руйнування будинку виникли значні медико-санітарні наслідки з людськими жертвами.

За оперативними даними через надзвичайну ситуацію постраждало 39 осіб, з них 12 дітей.

23 постраждалим було надано необхідну медичну допомогу, 18 хворих госпіталізовано до лікарень, з них 3 дітей. 5 постраждалих отримали амбулаторну допомогу, 51 особі надано медико-психологічну допомогу, профілактично оглянуто 83 особи.

Усього на місці техногенної катастрофи з перших хвилин (1 бригада прибула через 10 хв.) працювало 4 бригади „швидкої допомоги”, а протягом першої доби – 21 бригада.

На 16.10.07 у лікувально-профілактичних закладах отримує лікування 15 хворих, з них 2 дитини (обласна клінічна лікарня ім.Мечникова – 10, міська клінічна лікарня № 16 – 3, обласна офтальмологічна лікарня – 1, обласна дитяча клінічна лікарня – 2). 2 хворих перебувають у стабільно важкому стані, з них - 1 дитина.

На лікування потерпілих за рахунок бюджетних коштів з перших годин аварії витрачено:
- обласна клінічна лікарня ім.Мечникова – 19800 грн;
- міська лікарня № 16 – 734 грн;
- обласна дитяча клінічна лікарня – 9567,5 грн.

Загинуло 17 осіб, з них 8 дітей, віком до 18 років включно. Місцезнаходження 6 осіб до цього часу невідомо.

Медична допомога надається у повному обсязі, постраждалі забезпечені необхідними медикаментами за бюджетні кошти. Усі необхідні лікувальні заходи, включаючи оперативні втручання, проводились провідними фахівцями та виконані на високому професійному рівні.

З 13 жовтня на території СШ 76 (штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації) організовано роботу тимчасової амбулаторії для проведення профілактичних оглядів населення та рятувальників у складі лікарів:
терапевта, кардіолога, невропатолога, психолога. Також функціонує клініко-діагностичний комплекс (флюорограф, апарат УЗД, електрокардіограф, лабораторія). Створено запас медикаментів для надання медичної допомоги хворим за результатами оглядів у разі виявлення патології.

У місцях розселення потерпілих проводиться цілодобове чергування медичних працівників, працюють психологи, надається безкоштовна медична допомога.

СОЦІАЛЬНА ДОПОМОГА:

Починаючи з 13 жовтня, органами соціального захисту, спільно з іншими структурами міста, було розпочато роботу щодо надання постраждалим громадянам необхідної соціальної допомоги.

265 громадян, які потребували тимчасового житла, були розселені у 5 готелях міста:
- готель „Дніпропетровськ” – 158 чол.;
- готель „Рассвет” – 47 чол.;
- готель „Спорт” – 25 чол.;
- готель „Динамо” – 23 чол.;
- Будинок колгоспника – 12 чол.
В усіх готелях забезпечено чергування фахівців соціальних служб для вирішення повсякденних питань потерпілих.

Проведено зустрічі з мешканцями усіх квартир або їх родичами та сформовано анкетні дані, перелік документів, які необхідно оновлювати, та визначено перелік втраченого майна.

Організовано щоденне надання консультацій фахівцями органів соціального захисту, юристами, податківцями, фахівцями БТІ та інших служб з усіх питань, які виникають у постраждалих громадян.

Безпосередньо у школі № 76 здійснюється фотографування громадян для оформлення втрачених документів. Паспортна служба забезпечує видачу втрачених паспортів, МРЕО – документів водіїв, податкова – довідок про ідентифікаційний код.

За рахунок міського бюджету організовано поховання 17 загиблих. У проведені поховань активну участь взяли райони міста:
АНД, Бабушкінський, Індустріальний, Кіровський, Красногвардійський, Ленінський та Самарський, а також земельне управління міської ради і райдержадміністрація Солонянського району Дніпропетровської області.

Працівники соціальної сфери здійснюють відвідування постраждалих у лікарнях.
Вирішено питання направлення 17 дітей у віці до 18 років на відпочинок та оздоровлення до дитячих таборів.

З 14 жовтня розпочато надання матеріальної допомоги кожній постраждалій особі у розмірі 500,0 грн. На сьогодні її отримали 400 чоловік на загальну суму 200,0 тис.грн. Вирішено питання про надання наступної матеріальної допомоги у розмірі 2000,0 грн. на кожного постраждалого.

Усі постраждалі забезпечені речами першої необхідності, у тому числі теплим одягом та взуттям.
Організовано та здійснюються, за участю волонтерів, приймання натуральної допомоги від населення, підприємств, установ та організацій за адресами:
- вул.Набережна Перемоги, 92;
- вул.Набережна Перемоги, 10;
- пр.Карла Маркса, 35.
Усього прийнято майже 1,5 тонни гуманітарної допомоги.

Пенсійним фондом організовано виплату пенсій потерпілим пенсіонерам безпосередньо у середній школі № 76.
Організовано щоденне триразове гаряче харчування постраждалих мешканців будинку № 127 по вул.Мандриківській у кількості 400 чоловік.
Сніданок проводиться у готелі, де мешкають потерпілі, а також у їдальні школи № 76. Кожного ранку харчується близько 150 чоловік.
Обід – їдальня школи № 76 – щоденно харчується 300-500 чоловік. Вечеря проходить в готелях міста.

Допомогу на організацію харчування надали та надають:
- ТОВ „АТБ-Маркет” – 100 тис.грн.;
- ТОВ „Реарді” мережа „Велика ложка” – 50 тис.грн.;
- Обласна організація „БЮТ”;
- м‘ясні фабрики „Алан”, „Прем‘єр”;
- фірма „Майстер” та багато інших приватних підприємців.

Для організації харчування працівників МНС і МВС, що працюють безпосередньо на ліквідації наслідків вибуху, у кількості 470 чоловік щоденно виділяються необхідні продукти харчування, а саме:
- крупа - 80 кг;
- макарони - 40 кг;
- м‘ясо - 10 кг:
- тушонка - 70 кг;
- чай - 2 кг;
- масло - 8 кг.
Потреба у продуктах харчування ліквідаторів аварії забезпечується у повному обсязі.

На сьогодні сформовано тижневий запас продовольства, необхідного для харчування як потерпілих, так і працівників МНС та МВС.

За три дні витрачено на організацію харчування позабюджетних коштів близько 29 тис.грн, є запас продуктів харчування на суму 100 тис.грн.

Кадрової проблеми немає.
До організації харчування залучені кваліфіковані працівники комунальних підприємств шкільного харчування Жовтневого району. У їдальні встановлено пост СЕС Жовтневого району міста Дніпропетровська.

ФІНАНСОВА ДОПОМОГА:

Для усунення наслідків надзвичайної ситуації, яка сталася 13.10.07 в результаті вибуху газу у будинку по вул.Мандриківській, 127, і надання допомоги потерпілим бюджетом міста одержано кошти із резервних фондів Державного бюджету у сумі 99,0 млн.грн та обласного бюджету у сумі 1,0 млн.грн.

Виділено коштів із міського бюджету у сумі 3,5 млн.грн.
Таким чином, загальний обсяг коштів, які одержані із бюджетів різних рівнів, становить 103,5 млн.грн.

Крім того, на рахунок, відкритий в управлінні праці та соціального захисту населення міської ради, надійшло спонсорських внесків у сумі 546,9 тис.грн.
Найбільші суми перерахували:
- ВАТ „Іста” – 100,0 тис.грн;
- ТОВ „Дніпротехсервіс” – 50,0 тис.грн;
- Банк „Кредит-Дніпро” – 22,7 тис.грн;
- Кредитна спілка „Мрія” – 20,0 тис.грн.;
- ТОВ УГМК Дніпропетровськ – 20,0 тис.грн;
- ТОВ ВКП „Ювіс” – 20,0 тис.грн;
- Депутатська фракція „Блок Лазаренка” Дніпропетровської обласної ради – 11,8 тис.грн.;
- ВАТ ЕК „Севастополь-енерго” – 10,0 тис.грн.
Виконкомом міської ради розроблені заходи щодо визначення напрямків витрачання коштів, пов’язаних із ліквідацією аварії.
На сьогоднішній день 400 мешканців цього будинку вже одержали по 500 грн. матеріальної допомоги.

18 – 19 жовтня кожний із потерпілих одержить матеріальну допомогу у сумі 2000 грн. Таким чином, матеріальна допомога на одну особу буде становити 2500 грн. Також буде виплачено матеріальну допомогу потерпілим мешканцям приватних будинків прилеглої території у сумі 2500 грн. на одну особу.

Загальний обсяг коштів, які будуть направлені на надання матеріальної допомоги потерпілим, становитиме більше мільйона гривень.
Основна сума коштів, а саме 76,8 млн.грн., буде направлена на придбання, будівництво житла або виплату компенсації на його придбання.

На виконання робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та аварійно-відновлювальні роботи планується направити 12,7 млн.грн. За рахунок цих коштів будуть здійснені роботи з демонтажу порушених конструкцій будівлі та прилеглих до неї об’єктів, поточний ремонт освітлення та під’їзних шляхів, капітальний ремонт дахів житлових будинків, засклення прилеглих житлових будинків.

Також будуть проведені компенсаційні виплати потерпілим за втрачене майно. На ці видатки планується направити 4,0 млн.грн. із розрахунку 35,0 тис.грн на двокімнатну квартиру та 55,0 тис.грн на трикімнатну квартиру. На оплату видатків щодо тимчасового розміщення, харчування та проживання постраждалих громадян та працівників спеціальних підрозділів, залучених до проведення ліквідаційних робіт, планується направити 7,4 млн.грн.

Також планується направити кошти на оплату послуг з поховання загиблих, виготовлення паспортів постраждалим тощо.
Gorod.dp.ua на Facebook.


Наталья  (19.10.07 16:44): Как узнать банковские реквизиты фонда помощи пострадавшим от взрыва? Відповісти | З цитатою
ere  (19.10.07 15:13): Кроме того, на счет, открытый в управлении работы и социальной защиты населения городского совета, поступило спонсорских взносов в сумме 546,9 тыс.грн.
Спонсоры или пожертвователи? Вот в чем вопрос
Відповісти | З цитатою
Alex.net  (18.10.07 19:59): 18.10.2007г. 19.30 стёкла вставлены - удивительно! Відповісти | З цитатою
Alex.net  (18.10.07 13:51): На среду 17.10.07 выполнено остекление 113 квартир и лоджий, 14 частных домов. Работы закончены.

дом № 58, четверг 18.10.07г, 8.00 . выбитые стёкла на лестничных клетках не вставлены.
Відповісти | З цитатою
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
406
будинків ОСББ та ЖБК оновлені у Дніпрі у 2023 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті