Прямі збитки продовольчих мереж України від крадіжок щорічно становлять близько 1,5 млрд гривень. Про це під час прес-конференції у Дніпропетровську повідомив генеральний директор «Агентства дослідження та попередження збитків» (Санкт-Петербург) Ігор Чумарин.
Цей показник вирахувано, виходячи із того, що за останніми даними, щорічно роздрібні компанії України продають продукції, у середньому, на суму 150 млрд гривень. У той же час, прямі збитки рітейлерів від крадіжок, як констатують фахівці, становлять 1 відсоток (а інколи і більше) від товарообігу компанії.
«Один відсоток від товарообороту, тобто 1,5 млрд грн щорічно українські роздрібні компанії втрачають від крадіжок. І це тільки прямі збитки, тобто те, що було вкрадене та зараховане у недостачу. Така ж сума, ще близько 1,5 млрд гривень, приходиться на непрямі збитки компаній. Таким чином, ціна питання щорічно — 3 млрд гривень. Це недоотриманий компаніями прибуток. Не набагато менше компанії втрачають для того, щоб запобігти крадіжкам: як свідчить статистика, на утримання служби охорони кожна поважаюча себе компанія спрямовує від 1 до 2% від товарообігу», — говорить Ігор Чумарин.
И еще супер-пупер специалист из Санкт-Петербурга не сказал, что это касается только тех магазинов где нет контрольных магнитных рамок на выходе (как в магазинах Простор). А все потому, что это выгодно хозяевам супермаркета - охрана станет не нужна и недостачу разбрасывать будет не на кого. Відповісти | З цитатою