Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Ср, 3 июня 2020
11:30

О ГОРОДЕ

Панасенко Леонид НиколаевичЛеонід Миколайович Панасенко, український письменник-фантаст, журналіст, автор творів для дітей і юнацтва, народився в с. Перковичі на Волині. Навчався в школі-інтернаті м. Луцька, потім – у Любитівському дитячому будинку. 1974 р. закінчив факультет журналістики Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка. Працював у редакціях газет в Ковелі, Луцьку, Дніпропетровську, в дніпропетровському видавництві «Промінь», головним редактором видавництва «Таврія» у Сімферополі.

Дебют як письменника-фантаста відбувся у 1967 р. – журнал «Знання та праця» опублікував оповідання «Контрабандист». У 1976 р. в часописі «Уральский следопыт» (м. Свердловськ, Російська Федерація) опубліковано перше оповідання російською мовою – «Поливит». Перша книжка «Майстерня для безсмертних» вийшла 1978 р.

У Дніпропетровську Леонід Панасенко очолював перший в СРСР клуб фантастів. Його творчості властиві ліризм, філософічність, любов до оригінальних заголовків і афористичність письма. Серед його творів: соціальна утопія – роман «Садівники Сонця», за який 1984 р. письменник одержав премію ім. Г.І. Петровського, філософська фантастика, повість-казка – «Таємниця Іржавих», конгломерат усіх піджанрів – фантастична епопея «Випадковий Ри-цар». Проте переважають оповідання та повісті з елементами фантастики: «Танці по-нестинарськи», «Перекоти-поле», «Місце для Журавля», «Статисти», «Прийди, Інквізиторе!»

Леонід Панасенко писав і художні біографії відомих письменників-романтиків: «Затока Недоторки» (про О. Гріна), «Ніжність усіх зірок» і «Місток через ніч» (про А. де Сент-Екзюпері), «З Макондо зв'язку немає?» (про Ґ.Ґ. Маркеса), «Сліди на мокрому піску» (про Р.Д. Бредбері). З останнім він багато років спілкувався.

Упродовж останніх років письменник мешкав у Сімферополі, був головою Спілки письменників Криму, співголовою Міжнародної асоціації письменників-фантастів.

Він – почесний академік Кримської академії наук, президент Кримської літера-турної академії. Лауреат Державної премії Автономної Республіки Крим (1997). Серед інших нагород – Почесна грамота Ради міністрів АРК (1999).

Помер письменник 10 березня 2011 р. у м. Ялта.

copyright © gorod.dp.ua, ООО Сегодня Мультимедиа
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте