Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Вc, 5 июля 2020
17:06

О ГОРОДЕ

Алексєєнко Михайло Мартинович


5(17) жовтня 1847 р - 18 лютого (З березня) 1917 р.

Почесний громадянин міста Катеринослава, вчений - фінансист. Народився у Катеринославі в купецькій родині. У 1864 році закінчив місцеву гімназію з золотою медаллю, а у 1868 році - юридичний факультет Харківського університету. У 1872 році захистив магістерську дисертацію, а у1879 році докторську «Действующее законодательство о прямых налогах». Автор низки книг з питань фінансів і кредиту. З 1890 по 1899 рік - Алексєєнко - ректор Харківського університету.

У 1907 році його було обрано депутатом до III, ay 1912 - IV Державних Дум від Катеринославської губернії, де він очолив думську бюджетну комісію. Працюючи від міста і губернії, багато зробив для рідного міста, енергійно захищав його інтереси. Багато міських клопотань були підтримані або вирішені тільки завдяки йому - це питання про будівництво другої залізниці і залізничного мосту через р. Дніпро (Мерефо-Херсонського). Вище гірниче училище було перетворене на інститут, засноване землемірне училище. Завдяки йому було вирішено питання про пожертвування місту значної частини спадщини його брата - Івана Мартиновича, на улаштування й утримання дитячої лікарні і богадільні в місті.

Місто оцінило його діяльність по заслузі, відзначивши його званням Почесного громадянина міста у 1914 році.
copyright © gorod.dp.ua, ООО Сегодня Мультимедиа
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте