Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Вc, 5 июля 2020
16:50

О ГОРОДЕ

Бутаков Иннокентий Андреевич


Бутаков Інокентій Андрійович (22 серпня 1857 p. - 1917 p.)

Гласний міської Думи, громадський діяч, лікар.

Народився в м. Іркутську. Походив із обер-офіцерських дітей. Його батько - Андрій Григорович мав чин дійсного статського радника і обіймав посаду голови Катеринбурзького окружного суду. Освіту одержав у Саратовській і Катеринбурзькій гімназіях, у Санкт-Петербурзькій медико-хірургічній академії. 7 листопада 1881 р. закінчив навчання, працював лікарем у 24-му пішому Сибірському полку, а потім у Клінічному військовому шпиталі м. Санкт-Петербурга.

У 1891 р. разом з родиною - сином В'ячеславом, донькою Варварою і жінкою Агнією Федорівною, переїздить до Катеринослава.

Працює лікарем. Наприкінці 1890-х років обіймає посаду старшого (головного) лікаря губернської земської лікарні (тепер обласна лікарня ім. І. Мечникова). Одночасно веде активну громадську діяльність. З 1901 р. стає Президентом Катеринославського медичного товариства і обіймає цю посаду багато років. У 1903 р. - член правління Катеринославського наукового товариства, член комісії з організації народних читань і катеринославського музичного товариства. Багато виступає на засіданнях цих товариств з доповідями.

З 1904 року - старший санітарно-епідемічний лікар губернського земства, завідуючий санітарним відділом губернської земської Управи. Під час російсько-японської війни працював старшим лікарем санітарного загону Катеринославського відділення товариства Червоного Хреста в с. Урульга Забайкальської області. Про активну і досить плідну діяльність лазарету свідчать листи, звіти і телеграми за підписом І. А. Бутакова, надруковані у «Вісниках земства».

У 1909-1917 pp. був гласним Катеринославської міської Думи. Першим подав пропозицію до думи про організацію безкоштовної медичної допомоги вдома для найбідніших мешканців міста. Голова правління товариства імені народного лікаря І. В. Лєшко-Попеля.

За політичними поглядами - конституційний демократ. Під час революції 1905-1907 pp. виступав на підтримку Маніфесту 17 жовтня. Помер у 1917 році у Катеринославі.
copyright © gorod.dp.ua, ООО Сегодня Мультимедиа
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте