Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Вc, 5 июля 2020
17:26

О ГОРОДЕ

Гололобов Яков Георгиевич


Гласний міської Думи.

Народився у 1855 році. За походженням - з потомствених дворян Воронезької губернії. Закінчив губернську гімназію і Олександрівське технічне училище. Співробітник багатьох літературних журналів. Служив у Коротоянському повіті Воронезької губернії.

У 1893 році Гололобова призначили помічником правителя канцелярії Катеринославського губернатора і редактором газети «Екатеринославские губернские Ведомости». За часи його редакторства значно покращився її зміст. Яків Георгійович багато зробив для розвитку освіти в губернії і місті. У 1901 році його обрали членом піклувальної ради Катеринославської гімназії. Брав участь у справі організації Вищого гірничого училища - був секретарем будівельної комісії по спорудженню корпусів училища.

З 1897 по 1917 роки був гласним Катеринославської міської Думи, членом Управи. Разом з Д. Яворницьким працював у комісії по перейменуванню вулиць міста. Яків Георгійович був приятелем Д. Яворницького, входив до Ради музею імені О. Поля, займався колекціонуванням, чимало предметів старовини подарував музею.

У 1905 році був секретарем комітету по улаштуванню у Катеринославі XIII археологічного з'їзду. Член Вченої Архівної комісії, міської громадської бібліотеки.
copyright © gorod.dp.ua, ООО Сегодня Мультимедиа
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте