Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Вc, 5 июля 2020
15:25

О ГОРОДЕ

Хренников Владимир Николаевич


Хрінников Володимир Миколайович (1876 р. - сер.1930-х pp.)

Народився в Катеринославі в сім'ї почесного потомственого громадянина, купця і землевласника М. М. Хрінникова. Закінчив Петербурзький технологічний інститут. Деякий час подорожував по Європі і Америці, потім повернувся у Катеринослав.

У 1906 р. Володимир Миколайович стає членом ради місцевого товариства «Просвіта», веде у ньому активну діяльність. Місцевий меценат українства. Був, як казали про нього, «завзятим українцем». Хрінникову належали до десяти будинків у центрі міста - на проспекті, Стародворянській і Клубній вулицях (нині вул. Плеханова і Леніна). У 1910 р. він задумав побудувати новий прибутковий дім, який повинен був стати особливим, так би мовити, «українським будинком». Планування і конструкції будинку розробив В. М. Хрінников, а оздоблення фасаду - художник П. Фетисов.

30 жовтня 1910 р. будинок було закладено, а на кінець 1913 р. завершене його будівництво.

Побудований в українському стилі, він став найкрасивішим, оригінальним і привабливим будинком у місті. Його називали «чудо-домом». В історію він увійшов як «Український Дім», або «Дім Хрінникова». Чотирьохповерховий, розташований на розі проспекту і вулиці Первозванівській, він значно прикрасив центральну частину міста. Будинок був гордістю катеринославців. Подивитися на перлину української архітектури приводили кожного, хто приїздив до міста. Тут були магазини, житлові помешкання, театр-біоскоп «Палас».

На початку 1920-х років Володимир Миколайович залишив місто, поїхав до Криму, потім в Баку, де працював інженером у науково-дослідному інституті «Грознафта». Помер у Кисловодську. Будинок Хрінникова, в якому сьогодні розташований готель «Україна», є «візиткою» нашого міста.
copyright © gorod.dp.ua, ООО Сегодня Мультимедиа
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте