Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Вc, 5 июля 2020
15:57

О ГОРОДЕ

Карпас Моисей Юдович


Купець першої гільдії, підприємець, громадський діяч, меценат і добродійник. Староста хоральної Синагоги.

Власник підприємства Торговий Дім «М. Ю. Карпас и Сын», Російського товариства торгівлі цементом, Варшавського страхового товариства від вогню. Як будівельний підрядчик він забезпечував потреби багатьох заводів, копалин - починаючи від будівництва і закінчуючи постачанням устаткування, сировини, перевозом і продажею готової продукції. З 1897 р. і до 1917 р. Карпас за розпорядженням губернатора був гласним міської Думи, працює у фінансовій і торговій комісіях. Він був членом Піклувальної ради комерційного училища, підтримував його матеріально, пожертвував 5000 крб. на будівництво його будинку.

Капітал імені М. Карпаса у 2000 крб. був серед спеціальних капіталів міського самоврядування, відсотки з якого йшли на підтримку міської лікарні. Його заслуга є і у створенні Катеринославської біржі, Гірничого Училища, Вищих жіночих курсів, Університету.

Він був старостою Хоральної Синагоги, головою Катеринославського Єврейського благодійного товариства, попечителем єврейської лікарні. Завдяки його турботам було побудоване нове приміщення лікарні на розі Філософської і Порохової вулиць, а на місці старої лікарні по вул. Больничній (нині Бородинська) він будує на свої гроші богодільню на 20 місць для бідних жінок - єврейок, притулок для старців - євреїв і дешеву їдальню товариства допомоги бідним євреям, сирітський дім з училищем при ньому.
copyright © gorod.dp.ua, ООО Сегодня Мультимедиа
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте