Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Вc, 5 июля 2020
15:28

О ГОРОДЕ

Котов Кузьма Ермолаевич


Котов Кузьма Єрмолайович (1855-1938 pp.)

Гласний міської Думи.

Народився у Катеринославі, міщанин, землевласник Катеринославського повіту.

Навчався у катеринославській чоловічій класичній гімназії, потім слухав лекції на медичному факультеті Цюріхського університету. Після повернення з-за кордону займається сільським господарством у своєму маєтку на хуторі поблизу с. Михайлівка Катеринославського повіту, був присяжним повіреним у суді.

У 1879 році його було заарештовано за поширення серед селян ідей революційного народництва і заслано під нагляд поліції у м. Шенкурськ Архангельської губернії. Після заслання він живе і працює у Катеринославі (у приватному будинку по вул. Московській, 7). У 1883 - 1886 pp. і 1897-1901 pp. обирався гласним Катеринославської міської Думи.

К.Є. Котов був активним членом організованого у місті в 1905 році літературно-артистичного товариства «Просвіта». Протягом 1910-1913 pp. був членом редакції і видавцем літературно-рекламного журналу «Дніпрові хвилі», що видавався у Катеринославі. На сторінках видання опубліковано його вірші, оповідання, які виходили й окремими виданнями. Як член редакції часопису він брав участь у ювілейних святах з нагоди 60-х роковин від смерті Шевченка, що проходили у Москві, читав привітання від редакції Ювілейному Шевченківському комітету.

У 1923 р. написав книгу спогадів про участь у народницькому русі - «Записки землевольца» (Кременчук, 1923).
copyright © gorod.dp.ua, ООО Сегодня Мультимедиа
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте