Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Вc, 5 июля 2020
15:43

О ГОРОДЕ

Родзянко Михаил Владимирович


Родзянко Михайло Володимирович (1859-1924 pp.)

Почесний громадянин міста Катеринослава. Голова III і IV державних Дум. Потомствений дворянин, землевласник Новомосковського повіту Катеринославської губернії (с. Попасне). Закінчив Пажеський корпус. З 1886 по 1896 pp. був Новомосковським повітовим предводителем дворянства. Почесний мировий суддя (1883 рік). У 1900 році його обирають головою Катеринославської губернської земської Управи. На цій посаді він багато зробив для нашого міста - були відремонтовані мости через р. Дніпро, електрифіковані і телефонізовані будинки міста, налагоджено візникування, виділяються кошти і будується приміщення для обласного музею ім. О.М. Поля, членом ради якого був Михайло Володимирович.

У 1907 р. його обирають депутатом III Державної Думи від губернії, у 1911 р. він стає її головою, а у 1912 р. - головою IV Думи. Працюючи у Петербурзі, він не забуває Катеринослав - у 1912 р. жертвує на благодійність 134996 крб. - на лікарні, притулки, учбові заклади, пенсії, пайки.

За діяльну участь у розробці питань, пов'язаних із розвитком міста і сприянню у вирішенні їх, зокрема: будівництва залізниці і мосту (Мерефо-Херсонського), обміну землею між містом і в'язницею й перенесенням її за межу міста, а також враховуючи його благодійну діяльність, у лютому 1914 р. міська Дума обрала його Почесним громадянином міста.
copyright © gorod.dp.ua, ООО Сегодня Мультимедиа
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте