Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Нд, 25 травня 2025
01:43

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Дніпровський Музей спротиву Голодомору отримав у дар унікальний раритет і влаштує город на підвіконні

Дніпровський Музей спротиву Голодомору отримав у дар унікальний раритет і влаштує город на підвіконні

Найближчої п'ятниці, 24 березня, у цьому музеї (вул. Староказацька, 40-б) пройде незвичайний, але дуже корисний майстер-клас.

Після довгої зими наші організми відчувають авітаміноз і потребують свіжих фруктів, овочів та зелені.

Вирощувати доступні та їстівні культури навіть у найскромніших умовах, у квартирі на підвіконні, усіх бажаючих навчать на майстер-класі у Музеї спротиву Голодомору.

Ось що про це розповіли у цьому музеї:

«Цінувати та поважати їжу - це одне з головних завдань, якому повинні зараз навчати батьки своїх дітей.

Ми знаємо, що за часи Голодомору українці на собі відчули увесь жах тих страшних нелюдських умов.

Овочі не раз рятували людські життя.

Аби виявити прояв поваги та розширити пізнання про те що ми їмо - запрошуємо наших маленьких активних відвідувачів дізнатися звідки беруться овочі на тарілці, коли настає їх сезон і на власні очі побачити, скільки часу і турботи потрібно, аби перетворити маленьке насіння на стиглі і смачні плоди, а також навчитися самотужки вирощувати корисні та екологічні продукти, завдяки яким ми отримуємо енергію і підтримку для здоров'я .

Для запису просимо звертатися до Туристичний Інформаційний Центр м. Дніпро».

А ще колекція музею поповнилася дивовижним та вкрай рідкісним артефактом. Це – нагородний знак «За суцільну колективізацію та ліквідацію куркуля як класу». Їм радянська влада заохочувала запеклих поборників колективізації, які в цьому процесі не цуралися жодних, навіть найжорстокіших методів.

Детальніше про це розповів «Дніпро вечірній»:

«Ось що розповів начальник експозиційно-виставкового та видавничого відділу музею Валентин Рибалка:

- Знак виготовлявся із кольорового металу, швидше за все латуні. Він має елепсовидну форму, розміром 3,5х4 см, вагу близько 7 грамів. В центрі знака зображено тракториста, що веде на тракторі оранку землі. На задньому фоні, в променях сонця, що сходить, видно обриси якоїсь будівлі і, швидше за все, заводські труби. Ця композиція згори й праворуч має обрамлення у вигляді прапора, покритого червоною емаллю, а ліворуч – хлібного колоса. Кріпився знак за допомогою напаяного штифта і гайки-закрутки. На жаль, у знака, що зберігається в музеї емаль і штифт не збереглися. Нагороджували ним учасників колективізації. Скоріше за все, рядових активістів. Час виготовлення цієї нагороди достеменно не встановлено. На деяких інформаційних ресурсах цей знак датують 1931 р. оскільки вважають, що трактор зображений на знакові – це перший трактор Харківського тракторного заводу, який зійшов з конвеєра 1 жовтня 1931 р. У такому разі, додаючи час на прийняття рішення про створення подібного знаку, опрацювання та затвердження ескізів тощо – це кінець 1931 – початок 1932 років, - зазначив Валентин Рибалка.

Співробітник музею зазначив також, що сама назва знаку - «За суцільну колективізацію та ліквідацію куркуля як кляси» - відсилає нас до постанови Центрального виконавчого комітету і Ради народних комісарів СРСР від 1 лютого 1930 р., де говориться про «суцільну колективізацію і ліквідацію куркуля як класу». Отже знак створювався не раніше зими 1930 р.

Але в будь-якому випадку, раніше, чи пізніше 1931 р. заохочували сільських активістів цим знаком, – це свічення злочинів кремлівського режиму. А за кожним таким нагородженням – людські страждання, сльози, кров».

Фото – Музей спротиву Голодомору та Дніпро вечірній.



Gorod.dp.ua на Facebook.

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
100
років парку імені Шевченка

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті