Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Чт, 01 травня 2025
01:48

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

«Дніпровський метрополітен» оскаржує рішення про стягнення 9,8 млн євро на користь компанії Лімак, яка незаконно залишила будівельний майданчик

«Дніпровський метрополітен» оскаржує рішення про стягнення 9,8 млн євро на користь компанії Лімак, яка незаконно залишила будівельний майданчик

Із турецькою компанією Лімак, яка незаконно залишила будівельний майданчик метро у Дніпрі, нині існує чотири судових процеси.

Із початком повномасштабного вторгнення компанія заявила про форс-мажор і фактично припинила будівництво, цілком усунувшись від робіт і заявивши про розірвання договору. Перші проблеми з будівництвом виникли у 2017 році, коли компанія Лімак не отримала дозволу на проведення вибухових робіт. Укладений контракт передбачав покладення ризиків щодо рішень українських державних органів на замовника, тобто КП «Дніпровський метрополітен».

Перший позов Лімак, ініційований у 2020 році, був заявлений на суму майже 21 мільйон євро. Із цієї суми арбітражний суд задовольнив лише 9,8 млн євро, як збитки підрядника внаслідок ненадання дозволу на виконання робіт від Держпраці. В частині позову на 11 млн євро судом винесено рішення на користь КП «Дніпровський метрополітен».

Наразі існує ще три справи в арбітражному суді. За однією з них Лімак намагається визнати договір розірваним і стягнути збитки внаслідок форс-мажору, яким підрядник вважає початок повномасштабної війни. Два інших позови заявлені замовником, тобто «Дніпровським метрополітеном». Підприємство вважає, що Лімак незаконно залишив будівельний майданчик, без отримання відповідного сертифікату від Торгово-промислової палати України щодо впливу воєнного стану на виконання робіт, як це було передбачено контрактом.

«Щодо першої судової справи, то наразі наші адвокати отримали висновок від Інституту держави і права ім. Корецького Національної академії наук України, який вказує, що зазначене рішення, яке стягує з «Дніпровського метрополітену» 9,8 млн євро, порушує публічний порядок України та заподіює шкоду національним інтересам України, як незалежної суверенної держави. Аби стягнути кошти з метрополітену це рішення має бути визнане українським судом. Наразі слухається справа щодо оскарження зазначеного арбітражного рішення з мотивів його незаконності.

Загальна сума судових спорів – понад 4 млрд грн, тому залучили найкращих юристів: метрополітену допомагають компанії Баррістерс, ЮРЕКСІМ. На найближчу сесію міськради готуємо звернення до уповноважених державних органів України щодо зазначеного висновку від Інституту держави і права ім. Корецького про порушення публічного державного порядку зазначеним рішенням арбітражного суду. Сподіваємося, що нас почують», - зазначив секретар міськради Олександр Санжара.

Він також нагадав, що Дніпровська міська рада вже голосувала звернення до НАЗК щодо включення Лімак до реєстру організацій, які є спонсорами тероризму - група компаній Лімак продовжила здійснювати будівництво трьох великих інфраструктурних проєктів у рф навіть після початку повномасштабної війни. Однак після такого звернення НАЗК втратило функцію внесення до такого реєстру. Була створена міжгалузева робоча група щодо розгляду таких питань і дніпровські депутати вже повторно проголосували за звернення до цієї групи.

«Компанія продовжує платити податки в РФ і планує, як нам відомо, здійснювати будівництво на території України. Хочемо застерегти усіх щодо ситуації з компанією, яка незаконно залишила будівельний майданчик у Дніпрі. Щодо більшої частини позову арбітражний суд став на сторону «Дніпровського метрополітену», а фактично – Дніпровської територіальної громади та України, однак ми будемо оскаржувати іншу частину арбітражного рішення», - підкреслив Олександр Санжара.

Окрім спорів, які розглядаються в міжнародному комерційному арбітражі з боку КП «Дніпровський метрополітен» подано заяву до правоохоронних органів про вчинення кримінального правопорушення з боку посадових осіб компанії Лімак.

«По-перше, вони покинули будівельний майданчик без наявності відповідних документів та забрали частину проєктної документації. Окрім того, компанія Лімак заблокувала у Стамбульському банку гарантію виконання контракту (сума близько 22 млн євро), заборонивши виплатити кошти КП «Дніпровський метрополітен». Йдеться про порушення контракту, і ми включили це до відповідної заяви про скоєння кримінального правопорушення, яка розглядається правоохоронними органами», - повідомила Ганна Піддубна, голова адвокатського об’єднання ЮРЕКСІМ.

За її словами, найближчим часом з боку міськради Дніпра планується подача заяви про порушення кримінального провадження до компанії Лімак вже з інших мотивів. Вирішується питання щодо техніки і обладнання, яке залишила Лімак. Частина техніки використовувалася компанією, яка супроводжує обслуговуючі процеси. Іншу частину планується реалізувати, аби погасити збитки та заборгованість, спричинені з боку компанії Лімак.

«А ще з боку «Дніпровського метрополітену» ініційовано 2 спори, які знаходяться в міжнародному комерційному арбітражі на суму 14 та 20 млн євро. Перший – це сума авансу, яка була виплачена компанії Лімак і не повернена нею після розірвання контракту. 20 млн євро – це сума штрафних санкцій, які нараховані підряднику і підтверджені уповноваженою компанією-інженером.

На сьогодні сума, яка підлягає стягненню на користь метрополітену, становить 34 млн євро. У рамках кримінального провадження метрополітен планує подавати клопотання щодо проведення судово-будівельної експертизи, яка повинна провести аналіз усіх будівельних робіт, які виконала компанія Лімак, щоб перевірити, чи не порушені будівельні норми та правила», - додала Ганна Піддубна.

Gorod.dp.ua на Facebook.


Тролль  (17.02.25 23:05): Лимак выбрал ЕИБ/ЕБРР, а никакой- либо украинский чиновник
Ну а метро прийдётся достроить, в любом случае
Поумерьте пыл
Відповісти | З цитатою
*_*  (10.12.24 19:37): https://youtube.com/shorts/xwbW-qBN_rY?si=IHFKbjDHgmejxRWR Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
Литвак Михаил  (09.12.24 22:47): Украли деньги 400 млн. евро метро нет, а воз и ныне там рассказы про белого бычка. Где деньги Зин? Відповісти | З цитатою
Олександр  (04.12.24 22:29): В Україні вже нема своїх метробудівників? Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
Valkorol30  (04.12.24 03:35): Как говорил мой бывший квартирант: Ума нема, строй дома)) Відповісти | З цитатою
Юрій  (03.12.24 22:03): Саме цакаве що міжнародний арбітраж був при нашій торгово-промисловій палаті та арбітр - громадянка України. Відповісти | З цитатою
Гость  (03.12.24 11:45): Интересно , подавать и готовить апелляцию будут те же "юристы" , которые изначально подписывали договор с Лимаком? Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
вапва  (03.12.24 11:15): Спектакль. Вистава. Відповісти | З цитатою
Таня  (03.12.24 06:52): Ещё б наших виновников, выбравших этот Лимак, наказать. Кто распинался и рассказывал какой это обалденный подрядчик!? И что имеем? Нарытые ямы, содержание которых все годы судебных разбирательств лягут бременем на город. И центральный проспект, пока не закончат или законсервируют стройку метро, на долгое время будет в таком состоянии. Відповісти | З цитатою
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  Мер Дніпра поконфліктував з ректором ДНУ через Палац студентів та Акваріум (42)

•  Скільки людей проживають в Україні: МВФ оприлюднив оцінку чисельності населення (39)

•  220 вольт більше не буде: в Україні змінюється стандарт напруги в електромережі (19)

•  Чи можна брати собак у магазини: думки мешканців Дніпра (опитування) (17)

•  У Дніпрі провели космічні наукову конференцію та конкурс (10)

•  «У мене немає особистого «водоканалу», «електротранспорту» або «палаців дітей та юнацтва»: Мер Дніпра спростував заяви про рейдерське захоплення Палацу студентів (7)

•  Від Людмили до Лючиї – дніпрянам нагадали історію популярного ресторану (6)

•  «Укрпошта» торгуватиме ковбасою: у держкомпанії анонсували «революційну» послугу (6)

•  Жителів Дніпра атакують змії та кліщі. Що робити? (5)

•  Ошукала роботодавця: поліція Дніпра викрила 27-річну зловмисницю (5)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
210
років від дня народження відомої письменниці Олени Андріївни Ган

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті