Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Чт, 22 травня 2025
01:19

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

У Дніпрі містян закликають підписати декларації з сімейними лікарями. Для чого це необхідно?

|«« «« »» »»|

Отримати рецепт на ліки, направлення до вузькопрофільного спеціаліста або ж вакцинуватися. Всі ці послуги можна отримати у центрах первинної медико-санітарної допомоги Дніпра. Загалом у місті їх працює 12.

«Майже 645 тисяч мешканців Дніпра обрали сімейних лікарів у комунальних закладах охорони здоров’я. З перших днів повномасштабного вторгнення у наші заклади за допомогою звернулося більше 64 тисяч внутрішньо переміщених осіб, з них майже 30 тисяч уклали декларації в наших комунальних закладах.

Вони отримують такі самі послуги, як і інші мешканці Дніпра. Вони обирають собі сімейного лікаря і, за необхідності, звертаються до нього за медичною допомогою, пільговими рецептами, доступними ліками та іншими медичними послугами», - зазначила головна спеціалістка департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міськради Тетяна Мартиненко.

Один з центрів первинної медико-санітарної допомоги Дніпра обслуговує близько 91 тисячі мешканців міста. З них біля 20 тисяч пацієнтів – це діти.

«У нашому центрі працюють сімейні лікарі, терапевти та педіатри. Всі лікарі надають консультативні послуги, а саме профілактичні огляди населення, що щеплення, скринінгові дослідження на найбільш розповсюджені захворювання та виявлення онкологічних захворювань. У сімейного лікаря пацієнти також можуть виміряти тиск, визначити рівень цукру в крові, пройти обстеження по зору та слуху. Якщо ж лікар запідозрить якусь патологію, то пацієнта скерують до вузькопрофільного спеціаліста для додаткового обстеження.

У випадку хронічного захворювання сімейний лікар може виписати лікарські засоби згідно з урядовою програмою «Доступні ліки». До таких захворювань належать: серцево-судинні, цереброваскулярні, цукровий діабет 2-го типу, дихальних шляхів та інші. За електронним рецептом пацієнт може звернутися до будь-якої аптеки міста та отримати ліки або з нульовою доплатою, або з частковою», - розповіла медична директорка центру первинної медико-санітарної допомоги Світлана.

Кожен сімейний лікар може прийняти 1 800 декларантів, педіатр – 900, а терапевт – 2 000. У центрі первинної медико-санітарної допомоги закликають містян, які ще не визначилися зі спеціалістом, обрати лікаря та заключити декларацію. Зробити це можна у будь-якому центрі первинної медико-санітарної допомоги, незалежно від місця проживання.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
150
років від дня народження Лева Писаржевського, одного із найвидатніших учених міста

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті