Наприкінці літа до відділу археології ДНІМ передали безцінну колекцію артефактів, зібраних свого часу на теренах області Сергієм Костянтиновичем Накельським. Тривалий час крем’яні знаряддя праці, фрагменти посуду, металевих виробів, скам’янілі рештки дерев та інші знахідки зберігалися в родині дослідника. Але цього року Блажнова Галина Сергіївна вирішила, що найкращим місцем для зберігання, вивчення та популяризації зборів її батька є Музей. Тим більше, сам Сергій Костянтинович декілька років працював у Музеї. Це були, мабуть, найважчі часи для Музею – воєнні 1942-43 роки. Крім участі в розвідках Бодянського А.В. та власних, в ті роки доводилося рятувати музейні колекції та навіть латати калоші. Останнє, за спогадами колег він робив дуже обережно і надійно.
Що зараз відбувається з артефактами? Співробітники відділу археології проводять їх систематизацію та наукове вивчення. Ми консультуємося з провідними спеціалістами з Відділу археології кам’яного віку Інститут археології НАН України - Institute of Archaeology of the NASU
аби отримати максимально повну інформацію з тих предметів.
Катерина Мусієнко, котра цього року брала участь в дослідженні Катеринослава І, працює над відновленням наукової біографії Сергія Костянтиновича. Для цього вже були опрацьовані архіви ДНІМ, вся доступна з наукової літератури інформація та навіть дані з приватного сімейного архіву Сергія Костянтиновича.
По завершенню наукової обробки ми підготуємо велику виставку, відвідувачі котрої на власні очі зможуть оцінити внесок Накельського в дослідження перших сторінок історії Дніпропетровщини. Звісно, будуть підготовлені наукові публікації та серія дописів на сторінках музею в мережі Internet. А зараз ми ще раз дякуємо пані Галині і повертаємося до наукового опрацювання колекції.